Smutna wiadomość w rocznicę Powstania Warszawskiego. Nie żyje zasłużony Polak

Nie żyje Krzysztof Przelaskowski pseud. „Struś”. Zasłużony Polak odszedł w dniu 78 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Przelaskowski był harcerzem należącym do Szarych Szeregów, gdzie był zaangażowany w działalność Harcerskiej Poczty Polskiej.

Polecamy również: Najnowszy sondaż. PiS może zacierać ręce, złe wieści dla opozycji

O śmierci Krzysztofa Przelaskowskiego poinformowało między innymi Stowarzyszenie Szarych Szeregów za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Czuwaj, Z żalem zawiadamiamy:
Na wieczną wartę odszedł dh. kpt. Krzysztof Przelaskowski ps.”Struś”czytamy na stronie w mediach społecznościowych Stowarzyszenia Szarych Szeregów.

W krótkim komunikacje poinformowano także, że w najbliższym czasie zostanie podana również informacja dotycząca pogrzebu Krzysztofa Przelaskowskiego.

Polecamy również: To koniec. Tomasz Lis stracił bardzo ważne stanowisko

Krzysztof Przelaskowski nosił pseudonim „Struś”. Urodził się 26 sierpnia 1928 roku we Lwowie. W trakcie wybuchu Powstania Warszawskiego, które miało miejsce 1 sierpnia 1944 roku służył w Szarych Szeregach. Wykonywał obowiązki łącznika-listonosza w Harcerskiej Poczcie Polowej przy ul. Wilczej 41. Działał na terenie Śródmieścia. Krzysztof Przelaskowski miał 93 lata.

Nie żyje Krzysztof Przelaskowski

Nie żyje Krzysztof Przelaskowski – harcerz Szarych Szeregów,  który uczestniczył w Powstaniu Warszawskim, którego rocznica odbyła się wczoraj. Do informacji o śmierci Krzysztofa Przelaskowskiego za pośrednictwem swojego konta na Twitterze odniósł się prezydent Warszawy – Rafał Trzaskowski.

Polecamy również: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znana dziennikarka

W 78. rocznicę wybuchu Powstania odszedł na wieczną wartę Krzysztof Przelaskowski „Struś”. W czasie Powstania był w „Szarych Szeregach”. Jeszcze nie tak dawno odwiedzał mnie w stołecznym ratuszu. To ogromny zaszczyt, że mogłem Pana poznać. @warszawa nigdy o Panu nie zapomninapisał za pośrednictwem swojego konta na Twitterze Rafał Trzaskowski.

Powstanie Warszawskie – rocznica

Wczoraj w wielu miejscach w Polsce wybrzmiały o godz. 17 syreny, które symbolizowały początek wydarzeń mających miejsce w Warszawie 1 sierpnia 1944 roku.

Polecamy również: Wpadka Tuska? Polityk wrzucił zdjęcie z mamą. Internauci byli bezlitośni (FOTO)

Wówczas to doszło na obszarze stolicy Polski do wystąpienia zbrojnego wobec Niemców, które zorganizowała Armia Krajowa. Była to największa bitwa, stoczona podczas II wojny światowej przez organizację podziemną z wojskami okupacyjnymi.

Źródło: Polska Times, Twitter

Polecamy także: 

Nie żyje gwiazda programu TVP. Szokujące okoliczności śmierci

Najnowszy sondaż wyborczy. Fatalny wynik jednej partii

Marek Jakubiak bezlitosny dla Jachiry. Polityk pokazał ten obrazek (FOTO)

Mocny wpis Ziemkiewicza. Wspomniał o Andrzeju Lepperze

Miłosz Kłeczek bezlitosny dla opozycji. Pokazał to niefortunne zdjęcie (FOTO)