Smutna wiadomość. Nie żyje wielka legenda polskiego kina

Nie żyje Barbara Krafftówna – aktorka znana między innymi z gry w serialu „Czterej Pancerni i pies”, gdzie wcieliła się w niezapomnianą rolę Honoraty.

Polecamy także: Takich słów w TVN mogli się nie spodziewać. Dlatego ludzie głosują na PiS? (wideo)

Artystka od wczesnych lat wykazywała swoje zainteresowanie aktorstwem. Barbara Krafftówna wystąpiła w licznych spektaklach teatralnych. Na swoim koniec ma również wiele produkcji filmowych. Do dziś zdaniem krytyków najwybitniejszą jej kreacją była rola Felicji w filmie „Jak być kochaną” z 1962 roku w reżyserii Wojciecha Jerzego Hasa.

Polecamy również: Dziennikarze TVN i GW oburzeni. W taki sposób odpowiedział im minister (wideo)

W wspomnianym filmie wcieliła się w postać kobiety, która poświęca wszystko dla miłości. Ostatecznie dążenia postaci odgrywanej przez Barbarę Krafftówną kończą się życiową porażką. To jednak nie jedyna produkcja, z której zasłynęła legendarna aktorka. Artystka pojawiła się również w kultowym serialu z czasie PRL – „Czterej Pancerni i pies”, gdzie wcieliła się w postać energicznej Honoraty. O śmierci aktorki za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował między innymi Związek Artystów Scen Polskich.

Nie żyje Barbara Krafftówna

Nie żyje Barbara Krafftówna – aktorka znana między innymi z gry w serialu „Czterej Pancerni i pies”, gdzie wcieliła się w niezapomnianą rolę Honoraty oraz także w filmie „Jak być kochaną” z roku 1962. Inne filmowe wyzwania to między innymi kreacje Zosi w „Złocie”  z roku 1961, Camilli de Tormez w „Rękopisie znalezionym w Saragossie” z 1964 roku i Jadwigi w „Szyfrach”, a także Stefki w „Popiele i diamencie” Andrzeja Wajdy z 1958 roku.

Polecamy również: Nowy sondaż. Zaskakujące wyniki PiS i Konfederacji

Aktorka występowała także w polskich serialach. Oprócz wspomnianych już „Czterech Pancernych i psa”, można w tym miejscu wspomnieć o występie w „Przygodach Pana Michała” z 1969 roku. W ostatnich latach artystka pojawiała się również w społecznych produkcjach telewizyjnych. Mowa tu o takich serialach jak „Na dobre i na złe”, „M jak Miłość” oraz także „Niania”.

Polecamy również: Poważne spięcie w TVP między politykami PiS i KO. „Rodziców pan mi obrażać nie będzie!” (wideo)

Barbara Krafftówna w trakcie swojej drugiej i owocnej kariery była wielokrotnie nagradzana. Ostatnie lata życie spędziła w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie, gdzie 23 stycznia 2022 zmarła w wieku 93 lat.

Źródło: Związek Artystów Scen Polskich 

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)