Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje znana polska aktorka

Nie żyje Antonina Girycz-Dzienisiewicz. Wiadomość o śmierci aktorki za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikowała Telewizja Polska na profilu „Bądźmy razem. TVP”. Artystka miała 82 lata.

Polecamy także: Takich słów w TVN mogli się nie spodziewać. Dlatego ludzie głosują na PiS? (wideo)

Antonina Girycz-Dzienisiewicz była aktorką, którą zna i kojarzy do dziś wielu polskich widzów. Girycz-Dzienisiewicz miała na swoim koncie wiele ról filmowych oraz także serialowych. Polscy widzowie mogli ją oglądać między innymi w takich popularnych serialach jak „M jak Miłość”, „Barwy Szczęścia” oraz także „Bulionerzy”. To jednak nie koniec listy produkcji, w których się pojawiła.

Polecamy również: Dziennikarze TVN i GW oburzeni. W taki sposób odpowiedział im minister (wideo)

19 stycznia wieczorem w wieku 82 lat zmarła Antonina Girycz-Dzienisiewicz – aktorka teatralna, filmowa, radiowa i dubbingowa. Zagrała wiele ról filmowych i serialowych, m.in. w „Polowaniu na Muchy”, „Bilansie  Kwartalnym”, „Czterdziestolatku”, M jak miłość, Barwy Szczęścia czy Bulionerzy – poinformowało TVP.

– Teatr Telewizji TVP wystawił trzynaście spektakli z jej udziałem, m.in.: „Strach i nędza III Rzeszy”, „Malowana żona”, „Dziady”, czy „Komu wierzycie”. Składamy serdeczne wyrazy współczucia bliskimpoinformowała Telewizja Polska za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Nie żyje Antonina Girycz-Dzienisiewicz

Antonina Girycz-Dzienisiewicz zmarła wieczorem 19 stycznia. Przez lata swojej kariery występowała jako aktorka teatralna, filmowa, radiowa oraz również dubbingowa. Na swoim koncie ma występy w między innymi „Polowaniu na Muchy”, „Bilansie  Kwartalnym”, „Czterdziestolatku” oraz także wcześniej wspomnianych „Barwach Szczęścia” oraz „M jak Miłość”.

Polecamy również: Nowy sondaż. Zaskakujące wyniki PiS i Konfederacji

Aktorka przez ponad 30 lat występowała na scenie Teatru Współczesnego w Warszawie. Wystąpiła w 156 audycjach i słuchowiskach Teatru Polskiego Radia. Artystka urodziła się 20 lutego 1939 r. w Berdyczowie (dzisiejsza Ukraina). W 1959 r. ukończyła we Wrocławiu studia dramatyczne i zadebiutowała rolą Ady w „Lekkomyślnej siostrze” Włodzimierza Perzyńskiego w reż. Igora Przegrodzkiego we wrocławskim Teatrze Dramatycznym.

Polecamy również: Poważne spięcie w TVP między politykami PiS i KO. „Rodziców pan mi obrażać nie będzie!” (wideo)

Wiadomość na temat jej śmierci miała w pierwszej kolejności przekazać córka zmarłej aktorki. Antonina Girycz-Dzienisiewicz miała 82 lata.

Źródło: TVP

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)