Poruszający wpis prezydenta: „Ze smutkiem przyjąłem wiadomość o Jej odejściu”

Prezydent Andrzej Duda za pośrednictwem swojego konta na Twitterze odniósł się do wiadomości na temat śmierci Barbary Krafftównej, która zmarła 23 stycznia.

Polecamy także: Takich słów w TVN mogli się nie spodziewać. Dlatego ludzie głosują na PiS? (wideo)

Barbara Krafftówna bez wątpienia na zawsze zostanie w pamięci milionów polskich widzów. Szerokie grono Polaków mogło ją poznać przede wszystkim za sprawą występów aktorki w serialu „Czterej Pancerni i pies”, gdzie wcieliła się w lubianą przez widzów postać energicznej Honoraty.

Wówczas blisko u jej boku w serialu występował także inny legendarny polski aktor – Franciszek Pieczka, który niedawno obchodził 94 urodziny, a w „Czterech Pancernych” wcielał się w postać Gustawa Jelenia znanego szerzej jako Gustlik.

Polecamy również: Dziennikarze TVN i GW oburzeni. W taki sposób odpowiedział im minister (wideo)

Na temat śmierci Barbary Krafftównej za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował między innymi Związek Artystów Scen Polskich. Do smutnej wiadomości postanowił się odnieść także prezydent Polski Andrzej Duda, który w związku z tym zamieścił wpis na swoim koncie na Twitterze.

Prezydent Andrzej Duda na temat śmierci aktorski Barbary Krafftównej

Nie żyje Barbara Krafftówna – aktorka znana między innymi z gry w serialu „Czterej Pancerni i pies”, gdzie wcieliła się w niezapomnianą rolę Honoraty oraz także w filmie „Jak być kochaną” z roku 1962. Inne filmowe wyzwania to między innymi kreacje Zosi w „Złocie”  z roku 1961, Camilli de Tormez w „Rękopisie znalezionym w Saragossie” z 1964 roku i Jadwigi w „Szyfrach”, a także Stefki w „Popiele i diamencie” Andrzeja Wajdy z 1958 roku.

Polecamy również: Nowy sondaż. Zaskakujące wyniki PiS i Konfederacji

Aktorka występowała także w polskich serialach. Oprócz wspomnianych już „Czterech Pancernych i psa”, można w tym miejscu wspomnieć o występie w „Przygodach Pana Michała” z 1969 roku. W ostatnich latach artystka pojawiała się również w społecznych produkcjach telewizyjnych. Mowa tu o takich serialach jak „Na dobre i na złe”, „M jak Miłość” oraz także „Niania”.

Polecamy również: Poważne spięcie w TVP między politykami PiS i KO. „Rodziców pan mi obrażać nie będzie!” (wideo)

Na temat jej śmierci głos zabrał między innymi prezydent Andrzej Duda, który za pośrednictwem swojego konta na Twitterze napisał:

„Jestem bardzo chciwa i głodna wszelkich radości.(…) W końcu śmiechem da się zabliźnić rany”. Tak mówiła i żyła Wielka Dama polskiej sceny Pani Barbara Krafftówna. Dziś ze smutkiem przyjąłem wiadomość o Jej odejściu. Pozostaje w swoich kreacjach. R.I.P.napisał prezydent Andrzej Duda za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)