PiS traci większość w Sejmie. Problemy partii Jarosława Kaczyńskiego

Rozłam w szeregach Prawa i Sprawiedliwości. Zbigniew Girzyński, Małgorzata Janowska i Arkadiusz Czartoryski zwołali konferencję prasową. W jen trakcie ogłosili utworzenie nowego koła poselskiego o nazwie „Wybór Polska”. Taka decyzja parlamentarzystów oznacza, że Prawo i Sprawiedliwość traci sejmową większość.

Decyzja w tej sprawie została ogłoszona w piątek o godzinie 13.00. Zbigniew Girzyński skrytykował między innymi założenia ujęte w „Nowym ładzie”.

Polecamy także: Dzieci na “Tour de Konstytucja”. Czarnek mocno odpowiada Bodnarowi

Rozłam w szeregach Prawa i Sprawiedliwości.

Zbigniew Girzyński, Małgorzata Janowska i Arkadiusz Czartoryski ogłosili dziś utworzenie nowego koła „Wybór Polska”. Z kolei portal salon24.pl podaje, że politycy opuszczają klub PiS z powodu odejścia tej partii „od swoich korzeni i programu”.

Polecamy także: Jan Tomaszewski wściekły po meczu z Hiszpanią. “To wina Paulo Sousy”

Nie jest to żadna działalność koncesjonowana. Nie czynimy tego, aby wewnątrz tzw. Zjednoczonej prawicy targować się i mieć jakąś silniejszą pozycję przetargową. Czynimy to dlatego, że chcemy naszą postawą, formacją na razie parlamentarną, współpracować z innymi formacjami, ale docelowo być może siłą polityczną, którą będziemy chcieli budować, stworzyć nadzieję dla wszystkich tych, którzy poczuli się przez PiS, tak jak my, w pewnym momencie zostawieni, którzy poczuli, że te ideały, które były tej partii bliskiej są czymś dla nas cennym, do czego się odwołujemypowiedział Girzyński.

W piątek 25 czerwca Zbigniew Girzyński był gościem programu „Jastrzębowski wyciska”. Podczas wywiadu polityk skrytykował Polski Ład.

Polecamy także: Tyle wynosi emerytura Joanny Senyszyn. Kwota zwala z nóg

Nowy Ład jest niestety elementem odciągającym twardy elektorat partii i to na stałe. (…) Wygaszanie małej i średniej przedsiębiorczości na rzecz wielkiego biznesu – małego i prywatnego. To jest droga donikądmówił Girzyński.

W tej sytuacji Prawo i Sprawiedliwości formalnie traci sejmową większość. Czy taki stan rzeczy doprowadzi do daleko idących zmian w strukturach formacji rządowej?

Źródło: wp, Gazeta

Polecamy także przeczytać artykuły: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Onet nagłośnił także majątek Beaty Szydło. Była premier odpowiada

Durczok zaatakował dziennikarza TVP. Dostał bezlitosną odpowiedź

ABW zatrzymało Bartosza Kramka. Jaki jest powód?