Nie żyje wieloletni dziennikarz TVP. Miał 51 lat

Nie żyje dziennikarz, reporter i wybitny reportażysta Telewizji Polskiej – Tomasz Nowak. Dziennikarz zmarł w wieku 51 lat. O jego śmierci poinformował w środę łódzki oddział Telewizji Polskiej, z którym Tomasz Nowak związany był od blisko 30 lat. Tomasz Nowak kochał również fotografię. Z tego względu stworzył film, który nosił tytuł „Zdjęcie musi mówić”. „Zakochany w czarno-białej fotografii analogowej, reporterskim okiem, jak nikt inny, potrafił uchwycić codzienność” – wspominają go redakcyjni koledzy. Reportaże autorstwa Tomasza Nowaka do dziś są bardzo wysoko cenione.

Polecamy także: Dzieci na “Tour de Konstytucja”. Czarnek mocno odpowiada Bodnarowi

Nie żyje dziennikarz, reporter i wybitny reportażysta Telewizji Polskiej – Tomasz Nowak

Tomasz Nowak nie żyje. Dziennikarz i jednocześnie także reporter zmarł w wieku 51 lat. Nowak słynął przede wszystkim z wysokiej jakości swojej pracy oraz profesjonalizmu. W 2018 roku został wyróżniony tytułem Dziennikarza Roku za konsekwentne zajmowanie się łódzką historią w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w Łodzi. Na samym początku swojej ścieżki zawodowej wykonywał obowiązki reportera. Był odpowiedzielalny przede wszystkim za relacje z dawnego województwa sieradzkiego. Jego pasją był jednak reportaż. Był także twórcą filmów dokumentalnych. Z Telewizją Polską Tomasz Nowak był związany od lat 90.

Polecamy także: Tyle wynosi emerytura Joanny Senyszyn. Kwota zwala z nóg

Dziennikarz ukochał również fotografię. Z tego względu stworzył film, który nosił tytuł „Zdjęcie musi mówić”.

Zakochany w czarno-białej fotografii analogowej, reporterskim okiem, jak nikt inny, potrafił uchwycić codzienność” – wspominają go redakcyjni koledzy.

Polecamy także: Jan Tomaszewski wściekły po meczu z Hiszpanią. “To wina Paulo Sousy”

Reportaże autorstwa Tomasza Nowaka do dziś są bardzo wysoko cenione. W 1994 roku powstał „Sen o Victorii” o zmarłym wówczas Ryszardzie Riedlu z zespołu „Dżem”. Tomasz Nowak zrealizował ten reportaż wspólnie z Anną Szymanek ze zdjęciami Tomasza Zarzyckiego i dźwiękiem Mirosława Lato.

Źródło: TVP

Polecamy także przeczytać artykuły: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Onet nagłośnił także majątek Beaty Szydło. Była premier odpowiada