Bezpardonowa odpowiedź polityków PO na pytanie TVP. Mocna reakcja Ziemkiewicza

Dziennikarz i publicysta Rafał Ziemkiewicz za pośrednictwem mediów społecznościowych zaregował i opublikował komentarz na temat nagrania, które obiegło sieć.

Polecamy również: Poseł PO wyśmiany w TVP. Padły zaskakujące słowa (wideo)

Chodzi dokładnie o fragment konferencji prasowej polityków Platformy Obywatelskiej. W jej trakcie pytanie zadał dziennikarz TVP – Marcin Czapski. Z kolei reakcja Radosława Sikorskiego oraz Bartłomieja Sienkiewicza spotkała się z reakcją ze strony Rafała Ziemkiewicza.

Polecamy także: Tusk zaatakował Kaczyńskiego ws. UE. Bezlitosna kontra Patryka Jakiego (wideo)

Nie jest już raczej żadną tajemnicą, że dziennikarze Telewizji Polskiej oraz politycy Platformy Obywatelskiej prowadzą ze sobą otwarty spór. Taki wniosek można wysnuć chociażby po częstych mocnych wymianach zdań w trakcie konferencji prasowych między pracownikami TVP a liderem Platformy Obywatelskiej – Donaldem Tuskiem. Z kolei w piątek swoje negatywne nastawienie wyraził europoseł Radosław Sikorski, który oznajmił, że sumienie mu nie pozwala rozmawiać z reżimowymi mediami po pytaniu zadanym przez dziennikarza TVP. Głos zabrał także Bartłomiej Sienkiewicz.

Rafał Ziemkiewicz i konferencja polityków Platformy Obywatelskiej

W trakcie ostatniej konferencji prasowej polityków Platformy Obywatelskiej padły pytania ze strony dziennikarza TVP – Marcina Czapskiego. Pierwsze z nich zostało skierowane do Radosława Sikorskiego.

Polecamy także: Beata Kozidrak zatrzymana przez policję. Szokujący powód

Jak pan ocenia dotychczasowe działania opozycji na granicy?pytał Czapski.

Ja mam problem z odpowiedzią na pańskie pytanie, bo mnie sumienie nie pozwala rozmawiać z reżimowymi mediami – odparł Sikorski.

Polecamy także: Skandal w TVN. Szokujące słowa Frasyniuka o polskich żołnierzach (wideo)

Na pytanie dziennikarza o plany opozycji wobec sytuacji na granicy zdecydował się odpowiedzieć były minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Bartłomiej Sienkiewicz.

W poniedziałek jako posłowie będziemy o tym dyskutować z rządem na sali sejmowej. I to będzie to miejsce, w którym będziemy składać i deklaracje, informacje i żądać tych informacji – powiedział. – Proszę wybaczyć, ale tak mówiąc po góralsku, za dwa dni będziemy rozmawiać z gazdą, więc nie ma powodu rozmawiać z juhasem, więc nie udzielę panu odpowiedzi – dodał polityk.

Polecamy również: Zaskakujący apel Hartwich. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski

Na nagranie z konferencji zaregował Rafał Ziemkiewicz.

Jeśli TVP jest dla was „reżimowa”, to nie mówcie, że będziecie rozmawiać „z rządem”, tylko „z reżimem”. Ale z „reżimem” sie nie rozmawia, prawda? Pajacenapisał dziennikarz.

 

Źródło: Twitter, DoRzeczy

Polecamy także: 

Rusin także ponownie uderza w Ogórek. Kontrowersyjny wpis celebrytki

Sikorski zaczepił Pawłowicz. Dostał szybką ripostę

Polska pogrążona także w smutku. Andrzej Duda podał przykrą wiadomość

Budka także zaczepił Kaczyńskiego. Dostał mocną odpowiedź