Ziemkiewicz komentuje incydent z Tuskiem. Mocne słowa dziennikarza

Rafał Ziemkiewicz za pośrednictwem mediów społecznościowych odniósł się do wtorkowego incydentu, w którym brał udział Donald Tusk oraz dziennikarka Telewizji Polskiej. Co napisał znany publicysta na ten temat?

Polecamy również: Kolejny znany poseł odchodzi z PO. To cios dla Borysa Budki

Donald Tusk w ostatnim czasie bardzo krytycznie podchodzi do pracy jaką wykonują dziennikarze Telewizji Polskiej. We wtorek między szefem PO a pracownikami publicznej telewizji doszło do dwóch konfrontacji. W pierwszej kolejności były szef polskiego rządu odniósł się do reporterki TVP w następujący sposób:

– Będzie pani moralnie odpowiedzialna również za to, co się musi zdarzyć po tym, co robicie w przestrzeni publicznej. To się na pewno zdarzy. I już raz żeście na to ciężko zapracowali. I dojdzie do strasznych rzeczy przez to, co robicie w Polsce – powiedział Donald Tusk. – Ja nie potrafię o tym spokojnie mówić – dodał.

Polecamy również: Dziennikarz TVP zapytał Tuska o Nowaka. Nerwowa reakcja szefa PO (wideo)

We wtorek na drodze Donalda Tuska stanął także inny dziennikarz TVP – Miłosz Kłeczek, który pytał byłego premiera o jego stanowisko w sprawie Sławomira Nowaka.

Do tych wydarzeń za pośrednictwem mediów społecznościowych odniósł się Rafał Ziemkiewicz.

Rafał Ziemkiewicz o Donaldzie Tusku na Twitterze

Polecamy także: Tusk wraca do krajowej polityki. Bezlitosny komentarz Kaczyńskiego

Starcia byłego premiera z dziennikarzami Telewizji Polskiej odbiły się głębokim echem w polskich mediach oraz także w internecie. Wydarzenia wokół szefa Platformy Obywatelskiej postanowił za pośrednictwem mediów społecznościowych skomentować także znany publicysta – Rafał Ziemkiewicz.

Dziennikarz odniósł się do wtorkowych konfrontacji Donalda Tuska z reporterami Telewizji Polskiej.

Polecamy również: Kolejny znany poseł odchodzi z PO. To cios dla Borysa Budki

Ale też widać w tym, że Tusk 2021 jest cieniem samego siebie sprzed lat. Dawniej do plucia posyłał Palikotów i Niesiołowskich, a sam odstawiał świętoszka i opowiadał o miłości. Teraz nie ma już nawet Nitrasa, bo ten knuje przeciwko niemu, więc musi chamówę odwalać osobiście.napisał w mediach społecznościowych Rafał Ziemkiewicz.

Donald Tusk wraca

Donald Tusk w ostatnią sobotę oficjalnie wrócił do polskiej polityki. Polityk w 2014 roku został przewodniczącym Rady Europejskiej. Swoje obowiązki na tym stanowisku wykonywał przez dwie kadencję. Po ich upływie został przewodniczącym Europejskiej Partii Ludowej. Teraz po wielu latach przerwy ponownie stanął za sterami Platformy Obywatelskiej.

Źródło: Twitter, DoRzeczy

Polecamy także:

Tusk będzie mieć kłopoty? Ziobro zapowiada mu pozew

Mocna wymiana zdań także między Tuskiem a reporterem TVP. Poszło o syna szefa PO (wideo)

Tarczyński także mocno o Tusku do Kropiwnickiego. Cięte słowa europosła PiS (wideo)

Dziennikarka zapytała również Terleckiego o Tuska. Bezlitosna odpowiedź marszałka (wideo)

Andruszkiewicz bezlitosny także dla Tuska. Napisał to wprost o jego powrocie