Dziennikarz TVP zapytał Tuska o Nowaka. Nerwowa reakcja szefa PO (wideo)

Donald Tusk we wtorek na sejmowym korytarzu otrzymał pytanie od dziennikarza TVP – Miłosza Kłeczka. Dziennikarz publicznej telewizji pytał byłego premiera o sprawę Sławomira Nowaka, który za czasów rządów gabinetu Donalda Tuska pełnił obowiązki ministra. Jak zakończyła się konfrontacja między szefem Platformy Obywatelskiej a dziennikarzem Telewizji Polskiej?

Polecamy również: Kolejny znany poseł odchodzi z PO. To cios dla Borysa Budki

Donald Tusk w ostatnim czasie bardzo krytycznie podchodzi do pracy jaką wykonują dziennikarze Telewizji Polskiej. We wtorek między szefem PO a pracownikami publicznej telewizji doszło do dwóch konfrontacji. W pierwszej kolejności były szef polskiego rządu odniósł się do reporterki TVP w następujący sposób:

Będzie pani moralnie odpowiedzialna również za to, co się musi zdarzyć po tym, co robicie w przestrzeni publicznej. To się na pewno zdarzy. I już raz żeście na to ciężko zapracowali. I dojdzie do strasznych rzeczy przez to, co robicie w Polscepowiedział Donald Tusk. – Ja nie potrafię o tym spokojnie mówić dodał.

We wtorek na drodze Donalda Tuska stanął także inny dziennikarz TVP – Miłosz Kłeczek, który pytał byłego premiera o jego stanowisko w sprawie Sławomira Nowaka.

Donald Tusk i Miłosz Kłeczek z TVP

Donald Tusk w ostatnią sobotę oficjalnie wrócił do polskiej polityki. Polityk w 2014 roku został przewodniczącym Rady Europejskiej. Swoje obowiązki na tym stanowisku wykonywał przez dwie kadencję. Po ich upływie został przewodniczącym Europejskiej Partii Ludowej. Teraz po wielu latach przerwy ponownie stanął za sterami Platformy Obywatelskiej.

Polecamy także: Tusk wraca do krajowej polityki. Bezlitosny komentarz Kaczyńskiego

Szef Platformy Obywatelskiej w ostatnich dniach znalazł się w ogniu pytań ze strony dziennikarz. Szczególnie głębokim echem odbiły się pytania kierowane do byłego premiera ze strony dziennikarzy Telewizji Polskiej. Jedno z nich zadał byłemu przewodniczącemu Rady Europejskiej Miłosz Kłeczek. Pytanie dotyczyło dokładnie sprawy Sławomira Nowaka i stanowiska Donalda Tuska na ten temat.

Dlaczego odcina się pan od Sławomira Nowaka? Mówił pan, że to więzień polityczny, że jakieś insynuacje wokół niego krążą, że jest w areszcie wydobywczym. A dziś pan mówi: to sprawa między prokuraturą, sądem a Sławomirem Nowakiem…” – drążył Kłeczek.

Polecamy również: Kolejny znany poseł odchodzi z PO. To cios dla Borysa Budki

Ma pan inne zadania na dzisiaj?” – zripostował Tusk.

Proszę odpowiedzieć„- naciskał wysłannik TVP Info.

Coś się zmieniło, jeśli chodzi o wyobrażenie Polaków na temat tego, jaką funkcję pełni wasza telewizja [TVP – przyp.]”. Kłeczek wyszedł z tezą, że Donald Tusk „zmienił zdanie o 180 stopni w sprawie Sławomira Nowaka” i odcina się od byłego współpracownika. „To aż tak trudne pytanie, panie przewodniczący?” – dopytywał Miłosz Kłeczek.Nie odpowiadam oczywiście za proces wychowawczy, któremu pan podlegał, ale mimo wszystko domagam się…”. „Myślałem, że wyższy poziom pan reprezentuje” – wszedł Tuskowi w słowo Kłeczek.

Źródło: Wirtualne Media, TVP

Polecamy także:

Tusk będzie mieć kłopoty? Ziobro zapowiada mu pozew

Mocna wymiana zdań także między Tuskiem a reporterem TVP. Poszło o syna szefa PO (wideo)

Tarczyński także mocno o Tusku do Kropiwnickiego. Cięte słowa europosła PiS (wideo)

Dziennikarka zapytała również Terleckiego o Tuska. Bezlitosna odpowiedź marszałka (wideo)

Andruszkiewicz bezlitosny także dla Tuska. Napisał to wprost o jego powrocie