Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Nie żyje były prezydent Rzeszowa – Tadeusz Ferenc. Smutną wiadomość na temat śmierci znanego samorządowca za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazał poseł Solidarnej Polski – Marcin Warchoł.

Polecamy także: Polscy widzowie pogrążeni w smutku. Znany polski prezenter telewizyjny nie żyje

Tadeusz Ferenc przez wiele lat wykonywał obowiązki prezydenta stolicy województwa podkarpackiego. W roku 2021 postanowił postanowił zrezygnować z tej funkcji z powodu problemów zdrowotnych.

Tadeusz Ferenc z wykształcenia był ekonomistą. Pierwszą pracę podjął w roku 1956 w rzeszowskiej WSK, gdzie był robotnikiem. Następnie wykonywał między innymi obowiązki zastępcy dyrektora firmy transportowej.

Polecamy również: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znana dziennikarka

Był także dyrektorem Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych. Zasiadał także na stanowisku prezesa w największej w mieście spółdzielni mieszkaniowej.

Od 1994 do 2001 roku wykonywał obowiązki radnego Rzeszowa. Z kolei w roku 2002 został wybrany na urząd prezydenta Rzeszowa. Obowiązki na tym stanowisku pełnił przez 19 lat aż do roku 2021, kiedy to z przyczyn kłopotów zdrowotnych postanowił zdać urząd.

Polecamy również: To koniec. Tomasz Lis stracił bardzo ważne stanowisko

W wyborach na prezydenta Rzeszowa z roku 2021 udzielił poparcia kandydatowi Solidarnej Polski – Marcinowi Warchołowi. Ostatecznie jednak głową Rzeszowa został Konrad Fijołek.

Nie żyje Tadeusz Ferenc

Na temat śmierci Tadeusza Ferenca post za pośrednictwem swojego konta na Twitterze zamieścił Marcin Warchoł z Solidarnej Polski.

Polecamy również: Najnowszy sondaż. PiS może zacierać ręce, złe wieści dla opozycji
Odszedł od nas Pan Prezydent Tadeusz Ferenc. Wielki i wspaniały gospodarz Rzeszowa, serdeczny i życzliwy człowiek. Przez 18 lat sprawowania urzędu powiększył ponad dwukrotnie Rzeszów i uczynił z niego szybko rozwijające się nowoczesne miasto przyjazne mieszkańcom. Cześć Jego pamięci!napisał na Twitterze Warchoł.

Polecamy także: Patryk Jaki nie wytrzymał. Bardzo mocno odpowiedział na atak Tuska

Głos na temat zmarłego byłego prezydenta stolicy podkarpacia zabrał także Konrad Fijołek.
Prezydent Tadeusz Ferenc nauczył mnie czym jest bezgraniczna miłość do swojego miasta, a wiedział to najlepiej bo poprowadził Rzeszów od małego prowincjonalnego miasteczka do prężnie rozwijającej się metropolii. Cześć Jego pamięci!napisał urzędujący prezydent Rzeszowa.

Źródło: RMF FM, Twitter

Polecamy także: 

Nie żyje gwiazda programu TVP. Szokujące okoliczności śmierci

Najnowszy sondaż wyborczy. Fatalny wynik jednej partii

Marek Jakubiak bezlitosny dla Jachiry. Polityk pokazał ten obrazek (FOTO)

Mocny wpis Ziemkiewicza. Wspomniał o Andrzeju Lepperze

Miłosz Kłeczek bezlitosny dla opozycji. Pokazał to niefortunne zdjęcie (FOTO)