Fala hejtu na posłów Kukiz’15. Mocna reakcja Czarnka

Minister edukacji i nauki – Przemysław Czarnek za pośrednictwem mediów społecznościowych odniósł się do ostatniej sytuacji powstałej wokół posłów Kukiz’15. Jest to pokłosie sytuacji, która miała miejsce w ostatnią środę w Sejmie, kiedy to Sejm w bardzo burzliwej atmosferze obradował nad „lex TVN”. Co dokładnie napisał minister edukacji i nauki na temat hejtu wymierzonego w polityków formacji politycznej Pawła Kukiza?

Polecamy także: Piękne świadectwo polskiej medalistki z Tokio nt. wiary w Boga. Powiedziała to wprost

Nie milkną komentarze po środowym zamieszaniu w Sejmie i głosowaniu nad nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji, która często jest określana mianem „lex TVN”. Jedna z największych fal negatywnych komentarzy splunęła na Pawła Kukiza i polityków jego ugrupowania politycznego. Na temat całej sytuacji w rozmowie z Wirtualną Polską wypowiedział się poseł Jarosław Sachajko z Kukiz’15.

Po odebraniu wielu telefonów z pogróżkami w ciągu dnia moja asystentka powiedziała, że boi się pracować w biurze poselskim. Poleciłem jej wywiesić kartkę, że pracujemy zdalnie. Córka pisała mi w SMS-ach, że jest przestraszona hejtem w interneciemówi WP Jarosław Sachajko z Kukiz’15.Jeśli to będzie dalej tak wyglądać, dojdzie do tragedii. I będzie to skutek chamskiego zachowania części opozycjidodał poseł.

Przemysław Czarnek o hejcie na Kukiz’15

Nie milkną komentarze na temat środowego zamieszania w polskim Sejmie, który ostatecznie przegłosował przyjęcie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, która została określona mianem „lex TVN”. Wcześniej jednak posłowie wynikiem 229 do 227 zagłosowali za odroczeniem obrad do września.

Polecamy również: Chamski atak rosyjskiego siatkarza na Polaków. Mocna odpowiedź Marcina Możdżonka (wideo)

Jednak w tej sytuacji grupa trzydziestu posłów podpisała wniosek o reasumpcję głosowania. Kolejne głosowanie o odroczeniu obrad do 2 września opozycja już przegrała. Sejm tym samym wznowił obrady, a następnie przegłosował ustawę.

Po głosowaniu spora fala negatywnych komentarzy wylała się na Pawła Kukiza i polityków jego formacji. Na ten temat głos zabrał za pośrednictwem mediów społecznościowych minister edukacji i nauki – Przemysław Czarnek.

Polecamy również: Tomczyk cieszy się wzrostem KO. Cięta riposta Marka Jakubiaka

Szanowni Panowie Posłowie
@pkukiz, @jsachajko, Stanisław Żuk – wielkie słowa uznania i wsparcia. Jesteście dumnymi, polskimi Parlamentarzystami. A Ci co hejtują i brutalnie atakują Was i Wasze rodziny, nie są godni miana polskiego polityka. Jesteśmy z Wami napisał na Twitterze Przemysław Czarnek.

Źródło: Twitter, Onet

Polecamy także:

Tak potraktowano Tuska także w Nakle. Mocne nagranie TVP (wideo)

Nowy sondaż. Złe wieści dla Tuska i także Hołowni

Poważne słowa także Gowina. Porozumienie opuści rząd?

Tusk przyjechał także do Nakła. Dostał mocne pytanie od mężczyzny (wideo)