Żałoba w polskim kościele. Przykra wiadomość

Nie żyje były biskup warszawsko-praski ks. abp Henryk Hoser. Smutną wiadomość na temat śmierci kapłana podano za pośrednictwem mediów społecznościowych Archidiecezji Warszawskiej. Od pewnego czasu kapłan wzmagał się z problemami zdrowotnymi i przebywał w szpitalu.

Polecamy także: Piękne świadectwo polskiej medalistki z Tokio nt. wiary w Boga. Powiedziała to wprost

Arcybiskup w kwietniu bieżącego roku trafił do szpitala pierwszy raz. Drugi raz miało to miejsce w maju z powodu powstałych powikłań. Duchowny był lekarzem, misjonarzem, pallotynem i sekretarzem Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów Stolicy Apostolskiej.

Nie żyje były biskup warszawsko-praski ks. abp Henryk Hoser

W piątek w godzinach wieczornych zmarł abp Henryk Hoser. Urodził się 27 listopada 1942 roku w Warszawie. W latach 1960–1966 odbył studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Warszawie. W 1969 wstąpił do stowarzyszenia apostolskiego pallotynów. 8 września 1970 złożył pierwszą profesję zakonną. W ich trakcie pełnił funkcję przewodniczącego Uczelnianego Sądu Koleżeńskiego Zrzeszenia Studentów Polskich. Z kolei święcenia kapłańskie przyjął 16 czerwca 1974 roku z rąk Ks. Bpa Władysława Miziołka.

Polecamy również: Chamski atak rosyjskiego siatkarza na Polaków. Mocna odpowiedź Marcina Możdżonka (wideo)

W 1975 roku Henryk Hoser wyjechał do Rwandy. Pełnił tam funkcje duszpasterza, proboszcza, animatora duszpasterstwa rodzinnego, organizatora sesji formacji apostolstwa świeckich, promotora apostolstwa słowa drukowanego.

22 stycznia 2005 papież Jan Paweł II mianował go arcybiskupem tytularnym Tepelty i jednocześnie sekretarzem pomocniczym Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów oraz przewodniczącym Papieskich Dzieł Misyjnych.

Polecamy również: Tomczyk cieszy się wzrostem KO. Cięta riposta Marka Jakubiaka

24 maja 2008 papież Benedykt XVI mianował go biskupem diecezjalnym diecezji warszawsko-praskiej, pozostawiając mu tytuł arcybiskupa.

Wiadomość o śmierci

O śmierci abp Henryka Hosera poinformowała także Archidiecezja Warszawska za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie + Dziś wieczorem zmarł emerytowany biskup @Diecezja_DWP abp Henryk #Hoser. Od 2017 r. był wysłannikiem papieża Franciszka – wizytatorem specjalnym w #Medjugorie.
Lekarz, pallotyn, misjonarz w #Rwanda, przewodniczący komisji bioetycznej w KEPczytamy w poście opublikowanym na Twitterze Archidiecezji Warszawskiej.

 

Źródło: Wikipedia, Twitter

Polecamy także:

Tak potraktowano Tuska także w Nakle. Mocne nagranie TVP (wideo)

Nowy sondaż. Złe wieści dla Tuska i także Hołowni

Poważne słowa także Gowina. Porozumienie opuści rząd?

Tusk przyjechał także do Nakła. Dostał mocne pytanie od mężczyzny (wideo)