Kukiz uderza w TVN. Poważne żądania polityka do stacji

Paweł Kukiz i jego formacja polityczna stała się jednymi z głównych bohaterów środowych wydarzeń, które miały miejsce w polskim Sejmie w związku z „lex TVN”. Głosy posłów Kukiz’15 doprowadziły do przyjęcia przez Sejm nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Zmiany w tym akcie prawnym były bardzo mocno krytykowane przez polityków opozycji.

Polecamy także: Piękne świadectwo polskiej medalistki z Tokio nt. wiary w Boga. Powiedziała to wprost

Z kolei po środowym głosowaniu spora fala hejtu i negatywnych komentarzy wylała się na Pawła Kukiza i związanych z nim polityków. Dziś były kandydat na urząd prezydenta postanowił odnieść się do sprawy i wystosować żądanie pod adresem stacji telewizyjnej TVN.

Paweł Kukiz i Lex TVN – piosenkarz stawia żądania stacji

W środę w polskim Sejmie oraz także przed jego gmachem było bardzo gorąco. Wszystko to za sprawą procedowania i ostatecznie przyjęcia przez polski Sejm nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, która przez media została określona mianem “lex TVN”.

Mimo wszystko nie zabrakło przy tym sporo kontrowersji. Wcześniej posłowie wynikiem 229 do 227 zagłosowali za odroczeniem obrad do września. Jednak w tej sytuacji grupa trzydziestu posłów podpisała wniosek o reasumpcję głosowania. Kolejne głosowanie o odroczeniu obrad do 2 września opozycja już przegrała. Sejm tym samym wznowił obrady, a następnie przegłosował ustawę.

Polecamy również: Chamski atak rosyjskiego siatkarza na Polaków. Mocna odpowiedź Marcina Możdżonka (wideo)

Za nowelą opowiedziało się 223 posłów klubu PiS, posłowie Kukiz’15: Paweł Kukiz, Jarosław Sachajko i Stanisław Żuk oraz pięcioro posłów Porozumienia: Marcin Ociepa, Grzegorz Piechowiak, Wojciech Murdzek, Anna Dąbrowska-Banaszek i Mieczysław Baszko. Za głosowali też posłowie niezrzeszeni: Zbigniew Ajchler i Łukasz Mejza.

Fala negatywnych komentarzy

Po środowym zamieszaniu spora fala krytycznych komentarzy wylała się na lidera Kukiz’15 – Pawła Kukiza. Negatywne wpisy na jego temat opublikowali w mediach społecznościowych Janusz Panasewicz i Kuba Wojewódzki. Zebrany pod Sejmem tłum demonstrantów skandował hasła obrażające posła. Polityk wypowiedział się na temat hejtu w rozmowie z portalem Wirtualne Media.

Ogólnie to hejt od „piewców miłości i tolerancji” mam znacznie większy, niż Paweł Adamowicz, a portale i … TVN, który tak bardzo śmierć Adamowicza przeżywał, ten hejt podkręcająmówi portalowi Wirtualnemedia.pl Paweł Kukiz.

Polecamy również: Tomczyk cieszy się wzrostem KO. Cięta riposta Marka Jakubiaka

Portal wirtualnemedia.pl zapytał Pawła Kukiza o powód jego nieobecności w Polsacie. Polityk stwierdził, że poseł Sachajko przedstawił już wyjaśnienie w tej sprawie.

Dodam, że w czwartek zaprosiła mnie też telewizja TVN24, chcieli umówić się na wywiad. Odpisałem, że zgodzę się pod warunkiem, gdy publicznie mnie przeproszą za swój wczorajszy „news”, jakobym miał żądać stanowiska wicemarszałka za głosowanie. Już mi nie odpisali – powiedział Kukiz portalowi.

Polityk dodał także, że nie będzie żądać przeprosin od stacji na drodze sądowej.

Źródło: Wirtualne Media

Polecamy także:

Tak potraktowano Tuska także w Nakle. Mocne nagranie TVP (wideo)

Nowy sondaż. Złe wieści dla Tuska i także Hołowni

Poważne słowa także Gowina. Porozumienie opuści rząd?

Tusk przyjechał także do Nakła. Dostał mocne pytanie od mężczyzny (wideo)