To nie koniec. Jest reakcja Prokuratury Krajowej na decyzję ws. Tulei

Prokuratura Krajowa zapowiada, że zaskarży decyzję wydaną w czwartek przez Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego. Mowa o braku zgody na doprowadzenie sędziego Igora Tulei do prokuratury. „Na prokuraturze ciąży obowiązek postawienia podejrzanemu zarzutów. Dotyczy to wszystkich podejrzanych, bez względu na to, czy sprawują godność sędziowską, czy nie” – podała Prokuratura Krajowa.

Prokuratura ma zamiar postawić zarzuty sędziemu w związku ze sprawą, która dotyczyła posiedzenia Sejmu w Sali Kolumnowej w 2016 roku. Wówczas to Tuleja dopuścił dziennikarzy do udziału w rozprawie oraz ujawnił część materiałów z rozprawy. W związku z tym w listopadzie ubiegłego roku Izba Dyscyplinarna uchyliła Igorowi Tulei immunitet oraz zawiesiła w czynnościach służbowych.

Polecamy także: Nadchodzi koniec legendy Wałęsy? Cenckiewicz zapowiada poważne działania

Prokuratura Krajowa zaskarży decyzję wydaną przez Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego

W czwartek Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego wydała decyzję ws. sędziego Igora Tulei. Ostatecznie nie wyrażono zgody na zatrzymanie i przymusowe doprowadzenie sędziego na przesłuchanie do prokuratury. W tej sytuacji w piątek Prokuratura Krajowa zapowiedziała, że zaskarży werdykt wydany przez Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego.

Na prokuraturze ciąży obowiązek postawienia podejrzanemu zarzutów. Dotyczy to wszystkich podejrzanych, bez względu na to, czy sprawują godność sędziowską, czy nietłumaczył dział prasowy PK.

Polecamy również przeczytać: Teleturniej “Jeden z dziesięciu” znika z TVP? Jest oświadczenie stacji

Sędzia podejrzany jest o bezprawne rozpowszechnianie informacji z postepowania przygotowawczego. Odrzucając wniosek prokuratora, Izba Dyscyplinarna paraliżuje postępowanie, na które sama wyraziła zgodę, uchylając immunitet Igorowi T. – przekazała w rozmowie z PAP Prokuratura Krajowa.

Źródło: TVP

Polecamy także: 

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Kolejni działacze także odchodzą z KO. Poważne problemy Borysa Budki

Gretkowska także atakuje Roberta Lewandowskiego i jego żonę. Kontrowersyjne słowa pisarki

Rosja odpowiada Polsce. MSZ: „Decyzja strony rosyjskiej stanowi kolejny przykład agresywnej polityki”

Kropiwnicki z PO może mieć problem. Wpłynął wniosek do CBA ws. majątku posła

Mocne słowa Cejrowskiego do Lichockiej. Podróżnik stanął w obronie Pospieszalskiego