Mocne słowa Jakiego. Europoseł powiedział co myśli ws. sędziego Tulei (wideo)

Patryk Jaki w rozmowie z telewizją wPolsce.pl wypowiedział się na temat związany z sędzią Igorem Tuleyą. Aktualny europoseł Solidarnej Polski nie krył swojego negatywnego zdania na temat decyzji Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

W tym tygodniu Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego rozpatrywała sprawę Igora Tuleyi. W czwartek późnym wieczorem podjęła decyzję o odmowie wyrażenia zgody na zatrzymanie i przymusowe doprowadzenie sędziego do prokuratury. Werdykt Izby został skrytykowany przez europosła Patryka Jakiego, który wypowiedział się na ten temat w telewizji wPolsce.pl.

Polecamy również przeczytać: Teleturniej “Jeden z dziesięciu” znika z TVP? Jest oświadczenie stacji

Patryk Jaki w telewizji wPolsce.pl

W czwartek Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego wydała decyzję ws. sędziego Igora Tulei. Ostatecznie nie wyrażono zgody na zatrzymanie i przymusowe doprowadzenie sędziego na przesłuchanie do prokuratury. Na ten temat wypowiedział się w telewizji WPolsce.pl – europoseł Patryk Jaki. Znany polityk nie ukrywał swojego negatywnego zdania na ten temat. Polityk powiedział między innymi, że sędzia w Izbie Dyscyplinarnej, ku jego zdziwieniu, uległ presji „nadzwyczajnej kasty”.

Sędzia Igor Tuleya miał być doprowadzony do \,m gdyż nie stawiał się w prokuraturze, do czego zobowiązuje go prawo. Trzeba więc podjąć decyzję, czy wszyscy jesteśmy równi wobec prawa, czy raczej są w Polsce ludzie równi i równiejsi i są osoby, które prawa mogą nie stosować. Sędzia w Izbie Dyscyplinarnej, ku mojemu zdziwieniu, uległ presji „nadzwyczajnej kasty”, która prawa nie musi przestrzegaćmówił Patryk Jaki w telewizji wPolsce.pl.

Europoseł wyraził także swoją opinię na temat środowiska sędziowskiego.

Ta dyskusja trwa od momentu, w którym ministrem sprawiedliwości został Zbigniew Ziobro. Z jednej strony resort zaczął wprowadzać reformy, ale z drugiej grupa sędziów uzurpuje sobie prawa władzy wykonawczej i ustawodawczej. Ta grupa regularnie łamie konstytucję. Sędzia Tuleya twierdzi, że Izba Dyscyplinarna nie jest sądem? Przecież podobne przepisy regulują kwestie dyscyplinarne także w innych krajach unijnych. Twierdzi też, że sędziowie, którzy w tej Izbie zasiadają zostali wskazani na podstawie przesłanek politycznych, przez KRS. (…) To tak jakbyśmy uznali, ze w Polsce jest prawo, które mówi, że nie wolno przekraczać prędkości w terenie zabudowanym. Ale okazuje się, że część sędziów przekonuje, że to prawo jest niezgodne z przepisami europejskimimówił Jaki.

Pytamy więc, czy władza wybrana w demokratycznych wyborach może ustanawiać prawo, czy nie? W Polsce trwa rokosz sądowy, w którym sędziowie bezczelnie łamią konstytucję. Czy my chcemy takiego państwa? To nie demokracja, ale sędziokracja. – podkreślił europoseł PiS.

Źródło: wPolityce

Polecamy także: 

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Kolejni działacze także odchodzą z KO. Poważne problemy Borysa Budki

Gretkowska także atakuje Roberta Lewandowskiego i jego żonę. Kontrowersyjne słowa pisarki