Kolejni działacze odchodzą z KO. Poważne problemy Borysa Budki

Borys Budka i jego Koalicja Obywatelska mają od pewnego czasu bardzo poważne problemy wewnętrzne. Z szeregów kierowanych przez Borysa Budkę odeszło już  kilku posłów oraz jeden senator. Mowa tu o Paulinie Hennig-Gloskiej, Tomaszu Zimochu, Joannie Musze oraz senatorze Jacku Burym. Wszyscy Ci działacze odeszli z Koalicji Obywatelskiej i postanowili zasilić szeregi świeżego bytu politycznego w Polsce, którym jest „Polska 2050” Szymona Hołowni. Na tych politykach jednak może się nie skończyć. Media informują o kolejnych odejściach, lecz tym razem lokalnych działaczy ugrupowania Borysa Budki. O kim mowa?

Polecamy także: Platforma Obywatelska rozpada się? Kolejny poseł odszedł do Hołowni

Borys Budka i jego Koalicja Obywatelska mają problem

Platforma Obywatelska i kierowana przez nią Koalicja Obywatelska zdecydowanie słabnie. Z ugrupowania Borysa Budki odchodzą działacze i posłowie, którzy przez długi czas stanowili człon partii. Niedawno bardzo głośno było o odejściu z Koalicji Obywatelskiej Tomasza Zimocha. Były komentator sportowy a aktualnie poseł postanowił odejść z KO i udać się do „Polski 2050” Szymona Hołowni. Wcześniej przed nim zrobiła to Joanna Mucha, Paulina Hennig-Gloska oraz także senator Jacek Bury. To jednak nie koniec odejść.

Media poinformowały o rozłamie wśród radnych PO i Nowoczesnej w Kaliszu. Do tej pory samorządowcy z Koalicji Obywatelskiej stanowili największą siłę w radzie miasta. Teraz jednak połowa z ośmiu radnych postanowiła opuścić szeregi Koalicji Obywatelskiej i stworzyć swój własny byt polityczny w strukturach samorządowych w Kaliszu. Teraz w radzie miasta ma powstać „Dialog – dla Kalisza”. Twórcy „Dialogu” zapowiadają lepszą współpracę z mieszkańcami i władzami miasta.

Kruszymy beton w samorządzie, kruszymy beton w tworzeniu polityki i oddajemy głos mieszkańcom i chcemy tworzyć tą społeczną nogę w samorządzie, bez której samorząd się nie ostoi – podkreślali na specjalnie zwołanej konferencji.

Barbara Oliwiecka, Magdalena Walczak, Eskan Darwich i Piotr Mroziński  będą teraz tworzyć „Dialog – dla Kalisza”.

Źródło: TVP.info

Polecamy także: 

Lempart domaga się także od UE działań ws. Polski. Mocne stanowisko działaczki

Mocne przemówienie Patryka Jakiego w PE. “Nie macie także prawa zajmować się kwestią aborcji”

Korwin-Mikke także znowu szokuje. Jego wpis ponownie przekroczył granicę