Mocne słowa Cejrowskiego do Lichockiej. Podróżnik stanął w obronie Pospieszalskiego

Wojciech Cejrowski wypowiedział się niedawno na temat wpisu poseł Joanny Lichockiej, która to w mediach społecznościowych w krytyczny sposób odniosła się do programu „Warto rozmawiać”, który prowadzi Jan Pospieszalski. Lichocka w swoim wpisie w mediach społecznościowych zarzuciła między innymi podważanie polityki rządu w sprawie walki z pandemią. Posłanka Prawa i Sprawiedliwość zapowiedziała w tej sprawie zwrócenie się z prośbą o wyjaśnienia do samego Jacka Kurskiego. Na wpis poseł Prawa i Sprawiedliwości postanowił zaregować i odpowiedzieć Wojciech Cejrowski.

Polecamy także: Pikantny dowcip Senyszyn. Klarenbach aż zaniemówił po tych słowach (wideo)

Wojciech Cejrowski odpowiada poseł Lichockiej

Wojciech Cejrowski to znany podróżnik oraz także publicysta. Największą popularność przyniósł mu program „Boso przez świat”, który przez wiele lat był emitowany w Telewizji Polskiej. Cejrowski słynie również ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi. Tak było i w przypadku jego reakcji na wpis poseł Joanny Lichockiej na temat programu Jana Pospieszalskiego – „Warto rozmawiać”.
Podróżnik nie krył swojego odmiennego zdania w tej sprawie. Cejrowski napisał czym jego zdaniem jest wolność słowa.

Jan Pospieszalski jest zapewne przeciw lockdownowi, bo nie może zarabiać koncertami ale w mediach publicznych podważać w środku pandemii potrzebę noszenia masek, występować przeciw ograniczeniom itp. – no to jest jednak skandal” – oceniła w jednym z wpisów posłanka PiS.

Lichocka napisała również, że zwróci się w tej sprawie do Jacka Kurskiego.

Zwrócę się od @KurskiPL o wyjaśnienia, jak to możliwe, że w TVP nadawany jest program atakujący walkę z epidemią, podważający politykę rządu w tej sprawie, podważający noszenie maseczek itp. To kolejny raz, gdy coś takiego dzieje się w TVP. Niedopuszczalne przekroczenie granic. – napisała w jednym ze swoich wpisów Joanna Lichocka.

 

Wojciech Cejrowski nie krył swojego odmiennego zdania w tej sprawie. Podróżnik napisał czym jego zdaniem jest wolność słowa.

– Wolność słowa polega na tym, że wolno wypowiadać BEZ ŻADNYCH OGRANICZEŃ poglądy, które się komuś nie podobają. Na przykład nie podobają się większości, bo są to poglądy mniejszości. W demokracji wygrywa większość, ale ona też szanuje mniejszość, a nie zwalcza za pomocą cenzury – argumentował Wojciech Cejrowski.

Na tym polega DEBATA (w tym naukowa), że dopuszczamy poglądy niezgodne z naszymi i… DEBATUJEMY. Masz kobieto Lichocka jakieś ARGUMENTY na to, co padło w programie J.Pospieszalskiego? To podaj. ARGUMENTUJ. Bo cenzura oznacza brak argumentów. W zasadzie tracę oddech… LICHOCKA WON!” – skwitował.

Źródło: Facebook, Twitter, Onet

Polecamy także przeczytać inne artykuły: 

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Kolejni działacze także odchodzą z KO. Poważne problemy Borysa Budki

Gretkowska także atakuje Roberta Lewandowskiego i jego żonę. Kontrowersyjne słowa pisarki