Teleturniej „Jeden z dziesięciu” znika z TVP? Jest oświadczenie stacji

Teleturniej „Jeden z dziesięciu” zniknie z anteny TVP? Takie doniesienia pojawiły się w ostatnim czasie w mediach. Program prowadzony przez Tadeusza Sznuka zadebiutował w Telewizji Polskiej w 1994 roku. Przez 23 lata jego emisja miała miejsce w TVP2. Na początku 2018 roku teleturniej przeniesiono do TVP1. Od ostatniego czwartku Telewizja Polska emituje powtórki najnowszej serii programu „Jeden z dziesięciu”. Według nieoficjalnych informacji Wirtualnych Mediów, umowa w sprawie kontynuacji programu nie została podpisana. Z kolei osoby pracujące nad programem nie wiedzą, czy teleturniej całkowicie nie zniknie z anteny.

Teleturniej „Jeden z dziesięciu” zniknie z anteny TVP?

W związku z doniesieniami medialnymi na temat programu „Jeden z dziesięciu” centrum informacji Telewizji Polskiej wydało oświadczenie. Poinformowano w nim, że Telewizja Polska nie planuje rezygnować z emisji teleturnieju „Jeden z dziesięciu” na antenie TVP1. – Telewizja Polska nie planuje rezygnować z emisji teleturnieju „Jeden z dziesięciu” na antenie TVP1. W zależności od sezonu, TVP od wielu lat emitowała zarówno odcinki premierowe, jak również najbardziej atrakcyjne serie powtórkowe. W oparciu o już nabyte prawa będzie on nadal obecny w aktualnej i w kolejnych ramówkach TVP1 – czytamy w komunikacie Telewizji Polskiej.

TVP ma prowadzić rozmowy z producentem teleturnieju na temat kontynuowania współpracy.

W celu uruchomienia produkcji kolejnych serii audycji, TVP prowadzi aktualnie negocjacje z producentem teleturnieju dotyczące warunków kontynuacji współpracy. Oczekiwania producenta wykraczają poza standardy TVP i nie mogą być spełnione. To kolejny przypadek, kiedy producent zewnętrzny wykorzystuje wcześniej praktykowany nierównoprawny model współpracy, w którym TVP oddawała producentowi cyklicznych audycji rozrywkowych prawa do formatu i scenariusza, samemu pełniąc rolę bankomatu i słupa ogłoszeniowego” – stwierdzono w oświadczeniu.

W komunikacie zwrócono uwagę, że TVP nie ma zamiaru zawierać „niekorzystnych umów” i liczy na korzystne zakończenie negocjacji.

Telewizja Polska nie będzie zawierać niekorzystnych umów. Te czasy skończyły się bezpowrotnie kilka lat temu. Telewizja liczy na korzystne dla stron zakończenie negocjacji w sprawie teleturnieju „Jeden z dziesięciu”, czego z pewnością oczekują również Widzowie. – poinformowało TVP.

Źródło: TVP, DoRzeczy

Polecamy także przeczytać inne artykuły: 

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Kolejni działacze także odchodzą z KO. Poważne problemy Borysa Budki

Gretkowska także atakuje Roberta Lewandowskiego i jego żonę. Kontrowersyjne słowa pisarki