Kropiwnicki z PO może mieć problem. Wpłynął wniosek do CBA ws. majątku posła

Robert Kropiwnicki w bieżącym tygodniu był gościem radia RMF FM, w którym to w rozmowie z Robertem Mazurkiem rozmawiał na temat bieżących spraw politycznych. W trakcie programu padło także pytanie ze strony Roberta Mazurka na temat majątku, który posiada polityk. Dziennikarz skupił się przede wszystkim na mieszkaniach, które są własnością polityka. Po programie temat mieszkań stał się prędko jednym z głównych w mediach. Zaczęły padać przede wszystkim pytania o możliwości zakupu tylu mieszkań przez polityka KO. W tej sytuacji poseł PiS Krzysztof Sobolewski zawnioskował do CBA o przeprowadzenie kontroli rzetelności i prawdziwości oświadczeń majątkowych posła KO Roberta Kropiwnickiego.

Polecamy także: Pikantny dowcip Senyszyn. Klarenbach aż zaniemówił po tych słowach (wideo)

Robert Kropiwnicki i jego majątek

W niedawnej rozmowie Roberta Kropiwnickiego z Robertem Mazurkiem poruszono wątek sporej ilości mieszkań posiadanych przez polityka. Dziennikarz w dość ironiczny sposób dał do zrozumienia, że jest pod wrażeniem dorobku majątkowego polityka największej partii opozycyjnej. – Przeglądałem pańskie oświadczenie majątkowe. Muszę powiedzieć: fiu fiu! Pan jest kolekcjonerem – mówił do Roberta Kropiwnickiego Robert Mazurek w radiu RMF FM. Z kolei poseł PO na stwierdzenie, że jest „kolekcjonerem” odparł, że – Nie kolekcjonerem, raczej inwestorem.

9 mieszkań! Fiu fiu! Na co panu 9 mieszkań panie pośle? Wszyscy się śmieliście z Obajtka, a pan jest 10 lat posłem i z tego nie da się zarobić jakichś strasznych milionów. Jeśli wierzyć panu oświadczeniu majątkowemu… czy sprzeda pan poseł swoje mieszkanie za cenę z oświadczenia majątkowego?mówił Robert Mazurek.

W tej sytuacji wniosek do CBA o przeprowadzenie kontroli rzetelności i prawdziwości oświadczeń majątkowych posła KO Roberta Kropiwnickiego złożył poseł Krzysztof Sobolewski.

Polecamy także: Mocne słowa Cejrowskiego do Lichockiej. Podróżnik stanął w obronie Pospieszalskiego

W związku doniesieniami medialnymi o pobieranych wynagrodzeniach, stanie majątkowym i składnikach majątkowych pana posła na Sejm Roberta Kropiwnickiego, wnoszę o przeprowadzenie kontroli rzetelności, prawidłowości i prawdziwości oświadczenia majątkowego posła na Sejm RP Roberta Kropiwnickiego z dnia 7 maja 2020 r. oraz uprzednio składanych oświadczeń majątkowych w związku z pełnieniem funkcji publicznych”brzmi fragment pisma do CBA.

Źródło: TVP, RMF FM

Polecamy także przeczytać inne artykuły: 

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Kolejni działacze także odchodzą z KO. Poważne problemy Borysa Budki

Gretkowska także atakuje Roberta Lewandowskiego i jego żonę. Kontrowersyjne słowa pisarki