Prezydent podjął decyzję ws. „Lex TVN”. Nie wszystkim to się spodoba

Andrzej Duda podjął decyzję w sprawie „Lex TVN”, która niedawno ponownie stała się jednym z głównych tematów poruszanych w krajowych mediach. Lex TVN to nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji, która przede wszystkim przez środowiska opozycyjne w Polsce została bardzo negatywnie przyjęta.

Polecamy także: Aleksandra Dulkiewicz miała wypadek. Przeszła operację

Andrzej Duda w tej sytuacji mógł skorzystać z trzech ścieżek. Pierwsza z nich to podpisanie ustawy. Druga to odesłanie jej do Trybunału Konstytucyjnego. Z kolei trzecia to skorzystanie z przysługującego mu prawa do zastosowania weta.

Polecamy także: Tomaszewski prosto z mostu. Mocne słowa na temat Paulo Sousy

To właśnie ta ostatnia z wymienionych opcji była najbardziej wskazywana przez zdecydowaną część polskiej opozycji. Jaką ostateczną decyzję w tej sprawie podjął prezydent Andrzej Duda?

Andrzej Duda podjął decyzję w sprawie „Lex TVN”

Andrzej Duda podjął decyzję w sprawie „lex TVN”. Głowa państwa ostatecznie zadecydował, że skorzysta w tej sprawie z przysługującego mu prawa do zastosowania weta.

Polecamy także: Platforma pogrążona w smutku. Nie żyje popularny polityk PO

–  Święta Bożego Narodzenia były dla mnie nie tylko czasem spotkania rodzinnego, odpoczynku, chwili spokoju, ale także refleksji nad naszymi ważnymi sprawami państwowymi. Spędzały mi sen z powiek – mówił prezydentmówił dziś prezydent.

Ja się kilkukrotnie wypowiadałem. W sierpniu 2021 roku mówiłem o naszych sojuszach, zobowiązaniach i o tym, że umów trzeba dotrzymywaćpowiedział Andrzej Duda.

Polecamy także: Bezlitosna riposta. Zybertowicz odpowiada bezpośrednio Lisowi

Łatwo się domyślić, że w ostatnim czasie, mając poważne zastrzeżenia co do przepisów tej nowelizacji, rozważałem dwa scenariusze. W obu przypadkach odmowę podpisania ustawy – skierowanie jej do TK lub ponownie do Sejmumówił.

Biorąc pod uwagę te okoliczności decyzja została podjęta. Odmawiam podpisania nowelizacji i kieruję ją do Sejmu do ponownego rozpatrzenia. Wetuję jąpowiedział Andrzej Duda na temat nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, która jest zwana także jako „lex TVN”.

Źródło: TVN24

Polecamy także: 

Niepokojący wpis także Beaty Szydło. Sytuacja jest poważna

Tego się Lempart także nie spodziewała. Dostała nietypowy prezent od młodego mężczyzny (wideo)

Tego Trzaskowski także mógł się nie spodziewać. Mocne pytanie Kraśki w TVN (wideo)

Dziennikarz bezlitosny dla Kurdej-Szatan. Zadał jej także bardzo mocne pytanie (wideo)

To koniec? Zaskakujące informacje dot. także dalszych losów Mejzy