Leszczyna zaatakowała Kaczyńskiego. Prezes PiS nagle wszedł na mównicę (wideo)

Izabela Leszczyna z sejmowej mównicy odniosła się między innymi do słów wicepremiera i prezesa Prawa i Sprawiedliwości – Jarosława Kaczyńskiego, które miały dotyczyć pieniędzy na uzbrojenie i przeprowadzenie modernizacji polskiej armii. Jest to temat w ostatnim czasie bardzo popularny i często poruszany przez polityków.

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

Nie ma w tym jednak nic dziwnego. Za naszą wschodnią granicą już miesiąc trwa wojna, która rozpoczęła się 24 lutego od ataku wojsk Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. Od tego czasu nasi wschodni sąsiedzi stawiają bardzo twardy opór względem atakujących sił rosyjskich.

Polska należy do grona tych państw, które mocno zaangażowały się w pomoc dla obywateli Ukrainy. Polska klasa polityczna jest jednak świadoma, że sytuacja na Ukrainie, jest dla naszego kraju alarmującą lampką.

Polecamy także: Żona polityka PiS odpowiada Ochojskiej. Napisała to wprost

Stąd właśnie w polskiej debacie publicznej popularny jest temat modernizacji i zbrojenia polskich sił zbrojnych. Ten wątek poruszyła między innymi Izabela Leszczyna w trakcie przemówienia w Sejmie z 23 marca. Posłanka Koalicji Obywatelskiej wspomniała przy tym o prezesie Prawa i Sprawiedliwości – Jarosławie Kaczyńskim, który jej bardzo szybko postanowił odpowiedzieć także z wysokości sejmowej mównicy.

Izabela Leszczyna kontra Jarosław Kaczyński

Od 6 lat słyszymy, że finanse publiczne są w świetnej kondycji, że pieniądze są i będą na wszystko. I nagle, po tym gdy Sejm i Senat w ponadpartyjnej zgodzie przyjęły ustawę o obronie ojczyzny, premier Kaczyński powiedział że na uzbrojenie i modernizację polskiej armii pieniędzy nie ma i nie będziemówiła poseł.

Polecamy również: Smutna wiadomość. Nie żyje znany polski aktor

Że trzeba zmienić Konstytucję, bo zagrożone jest przekroczenie konstytucyjnego limitu długu publicznego. Chcemy wiedzieć kiedy kłamaliście, czy wtedy jak mówiliście, że jest dobrze, czy wtedy gdy mówicie, że jest źlemówiła Izabela Leszczyna podczas 51. Posiedzenia Sejmu RP.

Polecamy również: Dziennikarze TVN i GW oburzeni. W taki sposób odpowiedział im minister (wideo)

Po chwili polityk otrzymała odpowiedź od Jarosława Kaczyńskiego.

Moja odpowiedź jest prosta. Niczego takiego nie powiedziałemodpowiedział wicepremier Jarosław Kaczyński.

Źródło: YouTube

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)