Szokujące przemówienie Jachiry w Sejmie. Czarzasty postanowił reagować (wideo)

Klaudia Jachira z Koalicji Obywatelskiej 23 marca w Sejmie wypowiedziała się na temat dotyczący pomocy udzielanej przez Polskę względem uchodźców.

W trakcie swojego przemówienia ekscentryczna posłanka postawiła rządowi bardzo mocne zarzuty. Jachira zarzuciła między innymi łamanie praw człowieka na granicy polsko-białoruskiej. To jednak nie wszystko.

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

Wojna na Ukrainie trwa. Konflikt na terytorium naszego wschodniego sąsiada rozpoczął się 24 lutego za sprawą ataku wojsk Federacji Rosyjskiej.

W obliczu poważnego zagrożenia wielu obywateli Ukrainy postanowiło szukać schronienia przed wojną w innych państwach. Jednym z nich jest przede wszystkim Polska. Od początku działań wojennych do Polski wjechało z Ukrainy 2.175 mln osób.

Polecamy także: Żona polityka PiS odpowiada Ochojskiej. Napisała to wprost

Od 24.02 do Polski wjechało z Ukrainy 2,175 mln osób. Wczoraj tj.22.03  #funkcjonariuszeSG odprawili 31 tys. podróżnych-to wzrost o 3,3% w porównaniu z dniem wcześniejszym (30 tys.). Dzisiaj do godz.07.00 rano 5,9 tys.-wzrost o 32% . Z Polski do Ukrainy wyjechało od 24.02-285 tys. osóbpoinformowała na Twitterze Polska Straż Graniczna.

Klaudia Jachira i reakcja marszałka Czarzastego

Klaudia Jachira z mównicy sejmowej wypowiedziała się na temat pomocy dla uchodźców z Ukrainy. Jednak wystąpienie posłanki Koalicji Obywatelskiej nie wszystkim mogło się spodobać.

Polecamy również: Smutna wiadomość. Nie żyje znany polski aktor

Mówiliśmy na tej sali, że objęcie pomocą tylko tych Ukraińców, którzy bezpośrednio przebywają do Polski, jest złe. Rząd miał dwa razy szansę, żeby się z tego wycofać – najpierw uwzględniając poprawkę opozycji, a potem stanowisko senatu. Ale nie posłuchaliście i przez te dwa tygodnie Ukraińcy, którzy dotarli do Polski przez Rumunie, Mołdawię, Słowację nie mogli liczyć na pomoc. Panie ministrze, oni ukrywają paszporty, albo rozważają ponowny powrót na Ukrainę i ponowne przejście do Polski, by nie czuć się tutaj uchodźcami drugiej kategoriimówiła Jachira.

Dlaczego nie chcieliście przez te dwa tygodnie uwzględnić tej poprawki? Bo co, obawialiście się, że przez Rumunie będą przychodzić obywatele o innym kolorze skóry? A może o zgrozo innego wyznania? Jesteście rasistami i widać, że nawet wojna u naszych granic nie jest w stanie tego zmienić. Nie obchodzi was los uchodźców. Cały czas na granicy, Panie ministrze, polsko-białoruskiej są łamane prawa człowieka i uprawiacie politykę segregacji rasowej. Wstyd na cały świat Panie ministrze i cały PiS-iepowiedziała Klaudia Jachira.

Polecamy również: Dziennikarze TVN i GW oburzeni. W taki sposób odpowiedział im minister (wideo)

Na jej słowa zaregował wicemarszałek Włodzimierz Czarzasty.

Pani posłanko, nie powinienem niczego komentować, ale myślę, że to nie jest dobra atmosfera… Nie będę kwestionował Pani słów, bo nie mam takiego prawa, ale proszę wszystkich uprzejmie i siebie również o umiarmówił Czarzasty.

Źródło: YouTube

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)