Premier przekazał bardzo smutną wiadomość. „Ciężko się odbiera takie wiadomości”

Premier Mateusz Morawiecki za pośrednictwem swojego konta na Twitterze poinformował o bardzo przykrej wiadomości. Nie żyje Andrzej Rozpłochowski – działacz polskiej opozycji w okresie PRL oraz także jeden z założycieli Solidarności na Śląsku.

Polecamy także: Aleksandra Dulkiewicz miała wypadek. Przeszła operację

Oprócz szefa polskiego rządu na temat śmierci Rozpłochowskiego poinformowali w pierwszej kolejności jego znajomi i przyjaciele oraz także portal „Niezależna.pl”. Rozpłochowski w 1988 roku wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie pracował w różnych przedsiębiorstwach. Prowadził tam także własną działalność. Do kraju wrócił w roku 2010.

Polecamy także: Platforma pogrążona w smutku. Nie żyje popularny polityk PO

O śmierci Andrzeja Rozpłochowskiego poinformował także Instytut Pamięci Narodowej.

– Andrzej Rozpłochowski – niezłomny działacz Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”. Należał do inicjatorów strajku robotników na Hucie „Katowice” w Dąbrowie Górniczej w sierpniu 1980 r., w którym objął funkcję przewodniczącego Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego – czytamy w mediach społecznościowych IPN.

Polecamy także: Bezlitosna riposta. Zybertowicz odpowiada bezpośrednio Lisowi

– Andrzej Rozpłochowski jako pierwszy w kraju złożył we wrześniu 1980 r. wniosek o zarejestrowanie NSZZ „Solidarność” przy ww. zakładzie pracy. Ponadto od września 1980 r. był on członkiem Krajowej Komisji Porozumiewawczej NSZZ „Solidarność”, przewodniczącym Międzyzakładowego Komitetu Założycielskiego NSZZ „Solidarność” w Katowicach oraz współinicjatorem utworzonego w grudniu 1980 r. Komitetu Obrony Więzionych za Przekonania – napisał Instytut Pamięci Narodowej.

Na temat śmierci Andrzeja Rozpłochowskiego głos zabrał także szef polskiego rządu – Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki o śmierci Andrzeja Rozpłochowskiego

Premier Mateusz Morawiecki za pośrednictwem swojego konta na Twitterze poinformował o bardzo przykrej wiadomości na temat śmierci Andrzeja Rozpłochowskiego – działacza Solidarności.

Polecamy także: Marszałek Witek mocno do Joanny Muchy w Sejmie: „Takie głupoty Pani opowiada” (wideo)

Ciężko się odbiera takie wiadomości, jak ta o śmierci Andrzeja Rozpłochowskiego. Stoczył ciężką walkę z koronawirusem i niestety dzisiaj ją przegrał. Bez niego trudno sobie wyobrazić Solidarność na Śląsku. Bez niego trudno też wyobrazić sobie Solidarność w ogóle. Dzielny, prawy człowiek, który miał istotny wpływ na odzyskanie przez Polskę niepodległości. Spoczywaj w Pokojunapisał za pośrednictwem mediów społecznościowych szef rządu.

Źródło: Fb

Polecamy także: 

Niepokojący wpis także Beaty Szydło. Sytuacja jest poważna

Tego się Lempart także nie spodziewała. Dostała nietypowy prezent od młodego mężczyzny (wideo)

Tego Trzaskowski także mógł się nie spodziewać. Mocne pytanie Kraśki w TVN (wideo)

Dziennikarz bezlitosny dla Kurdej-Szatan. Zadał jej także bardzo mocne pytanie (wideo)

To koniec? Zaskakujące informacje dot. także dalszych losów Mejzy