Sondaż: To się opozycji nie spodoba. Fatalne wieści

Czy opozycja jest gotowa do tego, aby przejąć stery władzy po rządach Zjednoczonej Prawicy? Takie pytanie zostało zadane przez IBRiS, a z kolei wyniki na ten temat przedstawiła Rzeczpospolita. Rezultat zadanego pytania z pewnością może zmartwić środowiska opozycyjne, które od dawna deklarują swoją chęć odbicia władzy z rąk Prawa i Sprawiedliwości. Mimo wszystko, czy Polacy uważają, że opozycja na taki krok jest gotowa?

Polecamy także: Aleksandra Dulkiewicz miała wypadek. Przeszła operację

Akrualnie w walce o przejęcie władzy przoduje Koalicja Obywatelska, na której czele stoi Platforma Obywatelska wraz ze swoimi mniejszymi koalicjantami. Choć jeszcze niedawno KO musiało się martwić o prym na opozycji, tyle dziś po powrocie Donalda Tuska jest pozycja zdecydowanie się umocniła.

Polecamy także: Platforma pogrążona w smutku. Nie żyje popularny polityk PO

Do pewnego momentu zagrożeniem dla Koalicji Obywatelskiej w tym aspekcie była Polska 2050 Szymona Hołowni, na której pokład przeniosły się niektóre osoby znane przede wszystkim ze swojej działalności w szeregach Platformy.

Prawo i Sprawiedliwość rządzi w Polsce od 2015 roku. Ostatnio w wyniku odejścia Porozumienia z koalicji rządzącej pojawiło się wiele pytań na temat stabilności większości sejmowej. W tym kontekście padały także zdania, że być może czekają nas przedterminowe wybory. Mimo wszystko na ten moment można odnieść wrażenie, że sytuacja, co do większości sejmowej w Zjednoczonej Prawicy jest w miarę ustabilizowana.

Polecamy także: Bezlitosna riposta. Zybertowicz odpowiada bezpośrednio Lisowi

Mimo wszystko, czy Polacy uważają, że opozycja jest gotowa do tego, aby przejąć stery władzy po PiS? Wyniki badania IBRiS opublikowane przez Rzeczpospolitą wskazują, że spora część uważa, że nie.

Czy opozycja jest gotowa do tego, aby przejąć stery władzy po rządach Zjednoczonej Prawicy?

Rzeczpospolita opublikowała wyniki badania, w którym to zadano pytanie – „Czy pani/pana zdaniem opozycja jest gotowa do przejęcia władzy? „Zdecydowanie tak” odpowiedziało zaledwie 4.7 proc. uczestników badania. „Raczej tak” odpowiedziało 20.1 proc.

Polecamy także: Marszałek Witek mocno do Joanny Muchy w Sejmie: „Takie głupoty Pani opowiada” (wideo)

Z kolei „Zdecydowanie nie” odpowiedziało 33.9 proc. Natomiast „raczej nie” 29.7 proc. 11.6 proc. respondentów odpowiedziało, że „nie wiem/trudno powiedzieć”.

Źródło: Rzeczpospolita

Polecamy także: 

Niepokojący wpis także Beaty Szydło. Sytuacja jest poważna

Tego się Lempart także nie spodziewała. Dostała nietypowy prezent od młodego mężczyzny (wideo)

Tego Trzaskowski także mógł się nie spodziewać. Mocne pytanie Kraśki w TVN (wideo)

Dziennikarz bezlitosny dla Kurdej-Szatan. Zadał jej także bardzo mocne pytanie (wideo)

To koniec? Zaskakujące informacje dot. także dalszych losów Mejzy