Terlecki sprowadził na ziemię Kowala z KO. Stanowcza reakcja marszałka (wideo)

Poseł Koalicji Obywatelskiej – Paweł Kowal zabrał głos w poniedziałek w Sejmie na temat stanu wyjątkowego. Polityk, który dawniej był związany z Prawem i Sprawiedliwością zwrócił uwagę na aktualne relację Polski z sojusznikami. Przemówienie polityka było na tyle emocjonalne, że polityk w trakcie swojej wypowiedzi zaczął ręką uderzać w mównicę sejmową. W tej sytuacja zaregować postanowił wicemarszałek Sejmu – Ryszard Terlecki.

Polecamy również: Zaskakujący apel Hartwich. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski

Aktualnie stan wyjątkowy obowiązuje w Polsce w 183 miejscowościach w województwie podlaskim oraz także województwie lubelskim. Został on wprowadzony w życie 2 września za sprawą rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy. W tej sprawie na 6 września zwołano nadzwyczajne posiedzenie izby.

Polecamy także: Skandal w TVN. Szokujące słowa Frasyniuka o polskich żołnierzach (wideo)

Wieczorem w poniedziałek Sejm nie odrzucił rozporządzenia prezydenta dotyczącego stanu wyjątkowego przy granicy Polski z Białorusią. Przeciwko było 247 posłów, za 168, wstrzymało się 20. To oznacza, że stan wyjątkowy będzie obowiązywał do początku października (30 dni od 2 września).

Poseł Koalicji Obywatelskiej – Paweł Kowal i reakcja Ryszarda Terleckiego

Sytuacja na granicy Polski z Białorusią jest w ostatnich dniach jednym z głównych tematów poruszanych w mediach oraz także w opinii publicznej. W przekazie medialnym wciąż jest podkreślany kryzysowy stan sytuacji. Z kolei Straż Graniczna za pośrednictwem mediów społecznościowych upublicznia nagrania oraz również zdjęcia ze zdarzeń mających miejsce na granicy z Białorusią. W związku z tym rząd skierował wniosek do prezydenta Andrzeja Dudy o wprowadzenie stanu wyjątkowego częściowo na terenie województw podlaskiego i lubelskiego.

Polecamy również: Maryla Rodowicz trafiła do szpitala. Niepokojący wpis piosenkarki

Kwestia wprowadzenia stanu wyjątkowego była omawiana w poniedziałek przez Sejm. Głos na ten temat z mównicy zabrał poseł Koalicji Obywatelskiej – Paweł Kowal.

–„Jeśli sytuacja jest taka nadzwyczajna, to weźcie ją na poważnie i uregulujcie konflikty z naszymi sojusznikami – ze Stanami Zjednoczonymi, z państwami Unii Europejskiej” – mówił polityk.

Nie jesteście w stanie dzisiaj żadnej istotnej sprawy w polityce wschodniej załatwić na Zachodzie. Wycofajcie się z porozumień z sojusznikami Putina w Europie. Jeśli z tej trybuny słyszymy, że zagrożeniem jest Putin i Łukaszenka, to jakim cudem wy podpisujecie porozumienia z partiami, które z nimi współpracują?zadał pytanie przedstawicielom rządu.

Polecamy także: Beata Kozidrak zatrzymana przez policję. Szokujący powód

Bądźcie wreszcie w jakiejś sprawie, przynajmniej tej, która dotyczy bezpieczeństwa kraju, „tak, tak”, „nie, nie”. Bądźcie wreszcie prostolinijni i mówcie prawdędodał poseł KO nie szczędząc emocji. Uderzył przy tym kilka razy pięścią w mównicę sejmową.

W tej sytuacji zaregował wicemarszałek Ryszard Terlecki.

Panie pośle, bo zepsuje pan mównicępowiedział Terlecki.

Źródło: YouTube, ProPolski.pl

Polecamy także: 

Rusin także ponownie uderza w Ogórek. Kontrowersyjny wpis celebrytki

Sikorski zaczepił Pawłowicz. Dostał szybką ripostę

Polska pogrążona także w smutku. Andrzej Duda podał przykrą wiadomość

Budka także zaczepił Kaczyńskiego. Dostał mocną odpowiedź