Zaskakujący sondaż: Nowa partia w Sejmie. Złe wieści dla Tuska i Hołowni

Nowy sondaż wyborczy. Wynika z niego, że gdyby wybory odbyły się w najbliższym czasie, to na mandaty mogłaby liczyć nowa formacja polityczna. Z kolei na prowadzeniu w dalszym ciągu jest Prawo i Sprawiedliwość. Za formacją rządzącą na drugiej pozycji znalazła się Koalicja Obywatelska. Trzecie miejsce przypadło Polsce 2050 Szymona Hołowni. W parlamencie znalazła by się jeszcze Konfederacja, Lewica oraz AgroUnia.

Polecamy również: Zaskakujący apel Hartwich. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski

W ostatnim czasie w polskiej polityce działo się sporo. Sezon wakacyjny od samego początku pokazał, że polityka mimo czasu urlopowego potrafi dostarczyć sporo emocji i wydarzeń. Na początku lipca do krajowej polityki powrócił Donald Tusk.

Następnie jednym z głównych tematów stał się wątek koncesji dla TVN24 oraz nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji, która przez media została określona mianem „lex TVN”. Z kolei teraz szeroko komentowana jest sytuacja na granicy Polski z Białorusią i kwestia dotycząca wprowadzenia stanu wyjątkowego częściowo na terenie województw podlaskiego i lubelskiego.

Polecamy także: Skandal w TVN. Szokujące słowa Frasyniuka o polskich żołnierzach (wideo)

Głośno było także o protestach organizowanych przez działaczy AgroUnii. Z najnowszego sondażu IBSP dla portalu StanPolityki.pl wynika, że rozgłos środowiska Michała Kołodziejczaka przyniósł pierwsze skutki. Z kolei złe wieści płyną do środowisk politycznych Donalda Tuska i Szymona Hołowni, które tracą poparcie w porównaniu do poprzedniego badania.

Nowy sondaż wyborczy. Agrounia ma powody do zadowolenia

Sondaż IBSP dla portalu StanPolityki.pl przyniósł zaskakujące wiadomości w szczególnie w kontekście nowego ugrupowania, które przekroczyło w nim próg wyborczy. Na pierwszym miejscu znalazło się Prawo i Sprawiedliwość z poparciem 34,6 proc. Partia Jarosława Kaczyńskiego utrzymuje poziom z lipcowego badania IBSP, gdy uzyskała 34,8 proc. Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska. Akrualnie największa formacja opozycyjna w Sejmie może liczyć na 24.1 proc. poparcia. Jest to spadek o 2.1 pkt. proc.

Polecamy również: Maryla Rodowicz trafiła do szpitala. Niepokojący wpis piosenkarki

Trzecie miejsce na podium przypadło Polsce 2050 Szymona Hołowni. Partia byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN w sondażu otrzymała 15.8 proc. poparcia. Jest to o 3.9 pkt. proc. W Sejmie znalazła by się jeszcze Konfederacja z poparciem 9.7 proc. co jest dla tego ugrupowania wzrostem o 2.3 pkt. proc. Tuż za nią znalazła się Lewica z wynikiem 7.7 proc., co jest wzrostem o 1.3 pkt. proc. Sensacją może być przekroczenie progu wyborczego przez jeszcze ugrupowanie Michała Kołodziejczaka – AgroUnia, która uzyskała 5.1 proc. poparcia.

Polecamy także: Beata Kozidrak zatrzymana przez policję. Szokujący powód

Poza Sejmem znalazło się Polskie Stronnictwo Ludowe z wynikiem 2.6 proc. (+0.1 pkt. proc.).

Badanie zostało przeprowadzone przez Instytut Badań Spraw Publicznych w dniach 1-3 września metodą CATI na 1 tys. pełnoletnich mieszkańcach Polski, dobranych w sposób kwotowo-losowy, w oparciu na kryteria: płci, wieku, wielkości miejscowości i województwa.

Źródło: Onet

Polecamy także: 

Rusin także ponownie uderza w Ogórek. Kontrowersyjny wpis celebrytki

Sikorski zaczepił Pawłowicz. Dostał szybką ripostę

Polska pogrążona także w smutku. Andrzej Duda podał przykrą wiadomość

Budka także zaczepił Kaczyńskiego. Dostał mocną odpowiedź