Piotr Semka był ciężko chory. Wiadomo, w jakim dziś jest stanie

Znany dziennikarz Piotr Semka w marcu trafił do szpitala, jaki dziś jest jego stan zdrowia? Piotr Semka przez miesiąc leżał w śpiączce podłączony do specjalistycznej aparatury podtrzymującej życie. Wówczas na temat dziennikarza głos zabrał szef polskiego rządu – Mateusz Morawiecki, który prosił o dołączenie się do modlitwy za dziennikarza. Jak dziś wygląda jego sytuacja zdrowotna?

Polecamy także: Piękne świadectwo polskiej medalistki z Tokio nt. wiary w Boga. Powiedziała to wprost

Piotr Semka to jeden z bardziej cenionych polskich dziennikarzy. W 1991 roku ukończył studia historyczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jako licealista współpracował z Ruchem Młodej Polski. Od 1991 do 1992 roku pracował w Telewizji Polskiej. W ostatnim czasie jest związany z tygodnikiem „Do Rzeczy”.

Piotr Semka – jaki jest stan zdrowia dziennikarza?

Piotr Semka to jeden z bardziej popularnych polskich dziennikarzy. Niestety jego aktywność w ostatnim czasie została zdecydowanie ograniczona. Powodem takiej sytuacji są problemy zdrowotne dziennikarza, który w marcu bieżącego roku trafił do szpitala. Prędko okazało się, że jego stan zdrowia jest poważny. Piotr Semka przez miesiąc leżał w śpiączce podłączony do specjalistycznej aparatury podtrzymującej życie.

Polecamy również: Tomczyk cieszy się wzrostem KO. Cięta riposta Marka Jakubiaka

Z kolei w czerwcu dziennikarz pierwszy raz od dawna osobiście zabrał głos publikując na Twitterze wpis następującej treści:

Serdecznie dziękuję za modlitwy i życzliwe słowa. Jestem w szpitalu i sporo rehabilitacji przede mną. Szczęść Boże! – pisał w mediach społecznościowych Piotr Semka w czerwcu.

W pewnym momencie stan zdrowia Piotra Semki był na tyle poważny, że z prośbą o modlitwy w jego intencji zwracał się sam szef polskiego rządu – Mateusz Morawiecki.

Wywiad dla Super Expressu

Dziś na temat swojego stanu zdrowia dziennikarz wypowiedział się w rozmowie z Super Expressem. Przyznał, że przed nim teraz rehabilitacja, która ma mu pomóc odzyskać dawną sprawność.

Polecamy również: Chamski atak rosyjskiego siatkarza na Polaków. Mocna odpowiedź Marcina Możdżonka (wideo)

Jestem w szpitalu i zakładam, że w ciągu dwóch tygodni pojadę do ośrodka rehabilitacyjnegozdradza Semka w rozmowie z Super Expressem.

Publicysta zdradził również, jak wygląda jego pobyt w warszawskim szpitalu. – Dobrze się mną zajmują. Uratowali mi tu życie. Covid przetrwałem. Teraz walczę z dolegliwościami, które są poboczne. To trwa długo. Znaczy, organizm… Ta miesięczna śpiączka, która była walką o życie, tak bardzo osłabiła organizm, doprowadziła do takiego osłabienia masy mięśniowej, że muszę bardzo cierpliwie ją regenerować. Muszę ćwiczyć i odbudowywać jąmówi także „Super Expressowi” Piotr Semka.

Źródło: Super Express

Polecamy także:

Tak potraktowano Tuska także w Nakle. Mocne nagranie TVP (wideo)

Nowy sondaż. Złe wieści dla Tuska i także Hołowni

Poważne słowa także Gowina. Porozumienie opuści rząd?

Tusk przyjechał także do Nakła. Dostał mocne pytanie od mężczyzny (wideo)