Awantura w Sejmie. Czarnek bezlitośnie zripostował Budkę (wideo)

Szef klubu KO Borys Budka zarzucił marszałek Sejmu nielegalne działanie ws. reasumpcji głosowania – odpowiedział mu minister Przemysław Czarnek z mównicy sejmowej.

Polecamy także: Piękne świadectwo polskiej medalistki z Tokio nt. wiary w Boga. Powiedziała to wprost

Wczoraj w Polskim parlamencie było bardzo gorąco. Ostatecznie Sejm przegłosował ustawę medialną. Doszło do tego jednak w atmosferze licznych kontrowersji. Zdaniem części dziennikarzy, ekspertów i polityków opozycji jest ona bezpośrednio wymierzona w Grupę TVN.

Środowe obrady Sejmu były pełne niespodziewanych zwrotów akcji. Wcześniej posłowie wynikiem 229 do 227 zagłosowali za odroczeniem obrad do września. Jednak w tej sytuacji grupa trzydziestu posłów podpisała wniosek o reasumpcję głosowania. Kolejne głosowanie o odroczeniu obrad do 2 września opozycja już przegrała. Sejm tym samym wznowił obrady, a następnie przegłosował ustawę.

Borys Budka mocno z sejmowej mównicy, Przemysław Czarnek odpowiada

Wczorajsze obrady Sejmu przyniosły wiele emocji i zaskakujących sytuacji. Posłowie wynikiem 229 do 227 zagłosowali za odroczeniem obrad do września. Jednak w tej sytuacji grupa trzydziestu posłów podpisała wniosek o reasumpcję głosowania. Kolejne głosowanie o odroczeniu obrad do 2 września opozycja już przegrała. Sejm tym samym wznowił obrady, a następnie przegłosował ustawę. Oburzony takim obrotem spraw był Borys Budka z Platformy Obywatelskiej.

Polecamy również: Tomczyk cieszy się wzrostem KO. Cięta riposta Marka Jakubiaka

– Ten wniosek miał być zgłaszany zanim pani w sposób nielegalny, łamiąc dyspozycję art. 231, po raz kolejny nadużyła własnych uprawnień. Od momentu kiedy Sejm przegłosował odroczenie obrad do drugiego, jakiekolwiek decyzje dziś nie mogą zapadać. To, że pani, z panem geniuszem Suskim wymyśliliście, że nie było roku odroczenia i dlatego macie reasumpcję, to jest działanie nielegalne. Do listy zarzutów, przypomnę, że prokuratura już prowadzi postępowanie w pani sprawie, do tej listy zarzutów dochodzi dzisiejsze działanie. W sposób nielegalny poddała pani pod głosowanie wniosek, który mógł być głosowany dopiero drugiego, bo taka była decyzja Sejmu, a nie pani marszałek. To, co teraz pani robi, jest absolutnie nielegalne – mówił Borys Budka w Sejmie.

Na słowa polityka opozycji odpowiedział Przemysław Czarnek.

Polecamy również: Chamski atak rosyjskiego siatkarza na Polaków. Mocna odpowiedź Marcina Możdżonka (wideo)

– Pani marszałek, Wysoka Izbo, wniosek przeciwny. Jeśli to, co demokratycznie zdecydował Sejm jest przestępstwem, to co pan zrobił, jest groźbą karalną i to jest przestępstwo i za to pan będzie siedział – mówił minister edukacji. 

W związku z zaistniałą sytuacją stacja TVN wydała oświadczenie.

Decyzja Sejmu w sprawie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji jest wprost wymierzona w TVN, stanowi także bezprecedensowy atak na wolność słowa i niezależność mediów. Będziemy zdecydowanie i konsekwentnie bronić TVN24 i pozostałych kanałów TVN Grupa Discovery” – brzmi fragment oświadczenia.

Źródło: 300polityka

Polecamy także:

Tak potraktowano Tuska także w Nakle. Mocne nagranie TVP (wideo)

Nowy sondaż. Złe wieści dla Tuska i także Hołowni

Poważne słowa także Gowina. Porozumienie opuści rząd?

Tusk przyjechał także do Nakła. Dostał mocne pytanie od mężczyzny (wideo)