Budka w Sejmie zaatakował PiS. Bezlitosna riposta Terleckiego (wideo)

W środę w Sejmie odbyła się debata nad „lex TVN”. Jednym z polityków, który zabrał głos w jej trakcie był poseł z ramienia Platformy Obywatelskiej – Borys Budka. Polityk w swojej przemowie odniósł się do ostatniej sytuacji, która powstała wokół komercyjnej stacji telewizyjnej TVN oraz nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Budka mówił także o relacjach między Polską a Stanami Zjednoczonymi w związku z zamieszaniem wokół mediów. Po wystąpieniu byłego ministra sprawiedliwości w rządzie Platformy Obywatelskiej i PSL głos zabrał wicemarszałek Ryszard Terlecki.

Polecamy także: Piękne świadectwo polskiej medalistki z Tokio nt. wiary w Boga. Powiedziała to wprost

W ostatnim czasie jednym z głównych tematów w polskich mediach jest temat nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Przeciwnikami zmian jest zdecydowana większość opozycji. W tej sprawie nie było również konsensusu między Prawem i Sprawiedliwością a Porozumieniem Jarosława Gowina, który we wtorek został wyrzucony z rządu.

„Lex TVN” w Sejmie: Borys Budka kontra Ryszard Terlecki

W środę w Sejmie odbyła się debata nad „lex TVN”. Jednym z polityków, który zabrał głos w jej trakcie był poseł z ramienia Platformy Obywatelskiej – Borys Budka. Polityk w swojej przemowie odniósł się do ostatniej sytuacji, która powstała wokół komercyjnej stacji telewizyjnej TVN oraz nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji.

Polecamy również: Tomczyk cieszy się wzrostem KO. Cięta riposta Marka Jakubiaka

Jak bardzo musicie się bać! By w akcie ostatecznej desperacji dokonywać zamachu na wolne media. Jak bardzo musicie się bać, że musicie iść na kolejny konflikt z naszym największym jak do tej pory sojusznikiem – ze Stanami Zjednoczonymi. Jak bardzo musicie się bać, że narażacie bezpieczeństwo własnych obywatelimówił Budka.

My doskonale wiemy, dlaczego to robicie. Bo wiecie, że ta władza się kończy. Boicie się kontroli, boicie się tego, żeby patrzeć wam na ręce. Gdyby nie wolne media, to czy obywatele dowiedzieliby się o aferze Banasia, o aferze dwóch wież Kaczyńskiego? Czy dowiedzieliby się, że inwigilujecie ludzi systemem Pegasus? Czy jak marnotrawicie setki milionów złotych na lewe zakupy covidowe? To wszystko dzięki wolnym mediom. Opanowaliście prokuraturę, opanowaliście ten Sejm i wszystkie inne instytucje państwowe. I do domknięcia potrzebujecie też opanować wszystkie inne media. Wam władza odebrała rozum! – mówił dalej Borys Budka.

Polecamy również: Chamski atak rosyjskiego siatkarza na Polaków. Mocna odpowiedź Marcina Możdżonka (wideo)

Po wystąpieniu Borysa Budki głos zabrał Ryszard Terlecki, który krótko odniósł się do polityka związanego z obozem Koalicji Obywatelskiej.

– Pan, panie przewodniczący [Borys Budka], już nie jest przewodniczącym partii. Teraz się pan boi, że przestanie pan być przewodniczącym klubustwierdził Ryszard Terlecki w Sejmie.

Źródło: Gazeta

Polecamy także:

Tak potraktowano Tuska także w Nakle. Mocne nagranie TVP (wideo)

Nowy sondaż. Złe wieści dla Tuska i także Hołowni

Poważne słowa także Gowina. Porozumienie opuści rząd?

Tusk przyjechał także do Nakła. Dostał mocne pytanie od mężczyzny (wideo)