Duda bezlitośnie o rządach i słowach Tuska. Powiedział to wprost (wideo)

Piotr Duda – przewodniczący Solidarności wypowiedział się w Polskim Radiu 24 na temat słów byłego szefa polskiego rządu- Donalda Tuska na temat programu „Rodzina 500 plus”. Związkowiec odniósł się także do czasów rządów w Polsce formacji byłego przewodniczącego Rady Europejskiej.

Polecamy także: Tusk wraca do krajowej polityki. Bezlitosny komentarz Kaczyńskiego

Pod koniec zeszłego tygodnia Donald Tusk oficjalnie powrócił do polskiej polityki. W dodatku były szef polskiego rządu objął stery nad Platformą Obywatelską, która w ostatnich miesiącach przeżywała na wielu płaszczyznach kryzys. Czy powrót byłego przewodniczącego Rady Europejskiej sprowadzi Platformę Obywatelską i Koalicję Obywatelską na dawne tory? Aktualnie polityk zdecydowanie stawia na sporą aktywność w przestrzeni publicznej.

Piotr Duda o słowach i rządach Donalda Tuska

W trakcie poniedziałkowej konferencji prasowej Donald Tusk wypowiedział się na temat programu „500 plus”. Szef PO poinformował, że Ewa Kopacz miała już przygotowany projekt podobny do 500 Plus.

Polecamy również: Kolejny znany poseł odchodzi z PO. To cios dla Borysa Budki

Tusk powiedział w Szczecinie, że po końcu kryzysu finansowego „uznano, że udało się przeprowadzić Polskę przez kryzys w taki sposób, że można rozpocząć też programy socjalne, które, jestem o tym przekonany, w tym samym czasie byśmy przeprowadzili”. Według Tuska, „Ewa Kopacz miała już przygotowany projekt, podobny do 500 Plus, z podobnymi skutkami, ale ona była w tym ostatnim roku porządkowana sytuacji po światowym kryzysie finansowym” – powiedział były premier.

Szef Solidarności o słowach Tuska i jego rządach

Piotr Duda na antenie Polskiego Radia 24 wypowiedział się na temat słów Donalda Tuska o „500 plus” oraz jego rządów.

– To, co robił Donald Tusk z rządem przez osiem lat, było zbrodnią. Niszczono rynek pracy, całe pokolenie młodych pracowników zostało pozbawionych składek emerytalnych; prace na umowy śmieciowe, umowy zlecenia, fałszywe samozatrudnienie, zniszczenie dialogu, czyli komisji trójstronnej – to działo się przez te wszystkie lata za rządów Tuska. I co, on myśli, że tego nie pamiętamy? – mówił Piotr Duda.

Związkowiec dodał także, że nie wierzy w „nawrócenie” Donalda Tuska.

Polecamy również: Tomasz Kammel cudem uniknął śmierci. „To był anioł stróż”

– Nie wierzę w żadne nawrócenie. Pan Tusk był kłamcą i myślę że to, co teraz mówi o programie 500 Plus, jest także kłamstwem. Trzeba umieć mówić prawdę. Przypomnę jak premier Tusk i prezydent Komorowski przed wyborami mówili, że nie zwiększą wieku emerytalnego. I co? Po prostu kłamali. Mam nadzieję, że Donald Tusk nigdy nie obejmie z powrotem władzy –stwierdził.

– Nie przypominam sobie spotkania z premier Kopacz czy z panem Tuskiem na temat tak ważnego aspektu społecznego, jakim jest 500 Plus – przyznał Piotr Duda.

– Można to przyrównać tylko do wypowiedzi byłego premiera Węgier, chyba z 2006 roku, który stwierdził, że dla utrzymania władzy – a w tym przypadku zdobycia władzy przez Platformę Obywatelską na nowo – on i jego ugrupowanie są w stanie kłamać rano, wieczorem i w nocy. Ja bym dodał do tego jeszcze, że są w stanie kłamać również w południe. Nie jestem więc zdziwiony – mówił szef „Solidarności”.

Źródło: TVP, Gazeta Prawna

Polecamy także:

Tusk będzie mieć kłopoty? Ziobro zapowiada mu pozew

Mocna wymiana zdań także między Tuskiem a reporterem TVP. Poszło o syna szefa PO (wideo)

Tarczyński także mocno o Tusku do Kropiwnickiego. Cięte słowa europosła PiS (wideo)

Dziennikarka zapytała również Terleckiego o Tuska. Bezlitosna odpowiedź marszałka (wideo)

Andruszkiewicz bezlitosny także dla Tuska. Napisał to wprost o jego powrocie