Mocne słowa Pawła Kukiza: To jest przekroczenie wszelkich granic

Paweł Kukiz na antenie TVP odniósł się do wczorajszej manifestacji środowisk prounijnej opozycji w Warszawie. Lider formacji Kukiz’15 podkreślał między innymi, że zdecydowana większość Polaków jest za tym, aby Polska w Unii Europejskiej pozostała, dlatego „ani planu, ani możliwości wyjścia z Unii nie ma”. Polityk w swojej wypowiedzi odniósł się także o czasie, w jakim odbyła się manifestacja, na którą w zeszłym tygodniu wzywał lider Platformy Obywatelskiej.

Polecamy także: Kłopoty Magdaleny Ogórek? Iwona Hartwich podjęła poważne kroki

Wczoraj na ulicach wielu polskich miast odbyły się manifestację. Główna z nich miała miejsca w Warszawie. Wzywał na nią Polaków były przewodniczący Rady Europejskiej a aktualnie szef Platformy Obywatelskiej – Donald Tusk, który za pośrednictwem mediów społecznościowych zamieścił wpis i nagranie w tej sprawie.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

Wzywam więc wszystkich, którzy kochają Polskę i kochają wolność, którzy kochają swoje dzieci. Nie ma znaczenia ile macie lat, jakie macie poglądy, gdzie mieszkacie, czy jesteście wierzący, czy niewierzący, ani na jaką partie głosowaliście. Dziś musimy być wszyscy razem i musimy zapomnieć o podziałach. Musimy ratować Polskę, nikt tego za nas nie zrobi. Wierzę, że wszystko jest w naszych rękachzaapelował na Twitterze Donald Tusk.

Paweł Kukiz na antenie TVP o manifestacji opozycji

Wczoraj na ulicach wielu polskich miast odbyły się manifestację zorganizowane przez środowiska polskiej opozycji prounijnej. Największe zgromadzenie miało miejsce na Placu Zamkowym w Warszawie o godz. 18. Wcześniej na nie zapraszał za pośrednictwem mediów społecznościowych lider Platformy Obywatelskiej – Donald Tusk. Całe wydarzenie jest efektem wyroku Trybunału Konstytucyjnego z poprzedniego tygodnia.

Polecamy także: Mężczyzna nagle zakłócił konferencję polityków KO. Padły mocne słowa (wideo)

Trybunał dokonał oceny zgodności z Konstytucją RP wybranych przepisów Traktatu o Unii Europejskiej. Nastąpiło to w wyniku złożonego do Trybunału Konstytucyjnego wniosku przez premiera Mateusza Morawieckiego. Trybunał stwierdził niezgodność niektórych przepisów traktatu o Unii Europejskiej z polską ustawą zasadniczą.

Do manifestacji odniósł się Paweł Kukiz w TVP. Polityk powiedział, że nie ma mowy o planach opuszczenia UE przez Polskę.

Gdyby nawet takie myśli były, to w pierwszej kolejności należałoby się odwołać do woli narodu. A sondaże mówią, że ponad 70 proc. ludzi chce pozostać w Unii Europejskiej. Dlatego ani planu, ani możliwości wyjścia z Unii nie ma. Natomiast Unia Europejska według prawa nie posiada instrumentów, by Polskę wyrzucićzapewniał.

Polecamy także: Tusk przemawiał w Warszawie. Nagle musiał jednak przerwać (wideo)

Kukiz zwrócił także swoją uwagę na miejsce i czas przeprowadzenia manifestacji.

Organizowanie takiego zdarzenia, takiego buntu, (…) na Placu Zamkowym, tego samego dnia i o tej samej godzinie, gdzie cyklicznie odbywa się, w tym samym mniej więcej czasie, msza poświęcona ofiarom katastrofy smoleńskiej, to jest perfidne po prostu. Nieludzkie. To jest już przekroczenie wszelkich granicpowiedział lider formacji Kukiz’15.

Źródło: wp.pl

Polecamy także: 

Prezes NIK także o urodzinach Mazurka. Banaś dostał szybką ripostę od dziennikarza

Magdalena Ogórek także zakpiła z Tuska w TVP. Bezlitosne słowa dziennikarki (wideo)

Dziennikarka Wyborczej także zapytała Jakiego o zarobki. Bezlitosna odpowiedź polityka (wideo)

Siemoniak także tłumaczy się z urodzin u Mazurka. Mocna odpowiedź Cenckiewicza