Tusk przemawiał w Warszawie. Jednak nagle musiał przerwać (WIDEO)

Wczoraj w Warszawie odbyła się manifestacja, na którą w zeszłym tygodniu wzywał lider Platformy Obywatelskiej – Donald Tusk. Były premier opublikował w mediach społecznościowych wpis oraz także nagranie, w którym to podał miejsce i czas manifestacji. Jego reakcja jest spowodowana wyrokiem polskiego Trybunału Konstytucyjnego z zeszłego tygodnia.

Polecamy także: Mężczyzna nagle zakłócił konferencję polityków KO. Padły mocne słowa (wideo)

TK dokonało oceny zgodności z Konstytucją RP wybranych przepisów Traktatu o Unii Europejskiej. Jest to efekt złożonego do Trybunału Konstytucyjnego wniosku przez premiera Mateusza Morawieckiego. Trybunał stwierdził niezgodność niektórych przepisów traktatu o Unii Europejskiej z polską ustawą zasadniczą. Werdykt szczególnie negatywnie został odebrany przez środowiska polskiej opozycji prounijnej. W związku z tym Donald Tusk za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikował nagranie, na którym wzywał Polaków.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

Wzywam więc wszystkich, którzy kochają Polskę i kochają wolność, którzy kochają swoje dzieci. Nie ma znaczenia ile macie lat, jakie macie poglądy, gdzie mieszkacie, czy jesteście wierzący, czy niewierzący, ani na jaką partie głosowaliście. Dziś musimy być wszyscy razem i musimy zapomnieć o podziałach. Musimy ratować Polskę, nikt tego za nas nie zrobi. Wierzę, że wszystko jest w naszych rękachzaapelował za na Twitterze Donald Tusk.

Manifestacja w Warszawie: Donald Tusk zagłuszany?

Wczoraj w Warszawie, lecz także w innych miastach Polski odbyły się manifestację zorganizowane przez środowiska polskiej opozycji prounijnej. Najbardziej liczna odbyła się na Placu Zamkowym o godzinie 18 w stolicy kraju. To właśnie na nią za pośrednictwem mediów społecznościowych w ubiegłym tygodniu zapraszał były szef polskiego rządu – Donald Tusk.

Polecamy także: Kłopoty Magdaleny Ogórek? Iwona Hartwich podjęła poważne kroki

Wzywam wszystkich, którzy chcą bronić Polski europejskiej, w niedzielę na Płac Zamkowy w Warszawie, godzina 18. Tylko razem możemy ich zatrzymaćpisał szef Platformy.

Polityk zabrał także głos w trakcie manifestacji. Jednak z opublikowanych nagrań oraz informacji portalu „Onet” i „wp” wynika, że wypowiedź Tuska była zagłuszana. Nagranie z fragmentem wypowiedzi Donalda Tuska za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikował „Marsz Niepodległości”. Widać na nim jak szef Platformy Obywatelskiej w pewnym momencie przerywa swoją wypowiedź najprawdopodobniej z powodu prób jej zagłuszania. Podobne nagranie opublikowała także Wirtualna Polska.

 

Źródło: Onet, wp, Twitter

Polecamy także: 

Prezes NIK także o urodzinach Mazurka. Banaś dostał szybką ripostę od dziennikarza

Magdalena Ogórek także zakpiła z Tuska w TVP. Bezlitosne słowa dziennikarki (wideo)

Dziennikarka Wyborczej także zapytała Jakiego o zarobki. Bezlitosna odpowiedź polityka (wideo)

Siemoniak także tłumaczy się z urodzin u Mazurka. Mocna odpowiedź Cenckiewicza