Szokujące słowa Biedronia. Wspomniał o Lechu Kaczyńskim (wideo)

Robert Biedroń przemawiał wczoraj na wiecu, który odbył się na Placu Zamkowym w Warszawie o godzinie 18. Aktualny europoseł w swojej wypowiedzi wspomniał między innymi o prezydencie Lechu Kaczyńskim, który zginął w roku 2010 w katastrofie samolotu prezydencikiego pod Smoleńskiem. Wypowiedź, w której Robert Biedroń wspomniał o Lechu Kaczyńskim może szokować niektóre osoby.

Polecamy także: Mężczyzna nagle zakłócił konferencję polityków KO. Padły mocne słowa (wideo)

Wczoraj w wielu miastach Polski odbyły się manifestację zorganizowane przez środowiska polskiej opozycji prounijnej. Są one wynikiem głośnego wyroku polskiego Trybunału Konstytucyjnego, który został wydany w zeszłym tygodniu.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

TK dokonało oceny zgodności z Konstytucją RP wybranych przepisów Traktatu o Unii Europejskiej. Jest to efekt złożonego do Trybunału Konstytucyjnego wniosku przez premiera Mateusza Morawieckiego. Trybunał stwierdził niezgodność niektórych przepisów traktatu o Unii Europejskiej z polską ustawą zasadniczą.

Robert Biedroń wspomniał o Lechu Kaczyńskim

W ostatnią niedzielę w wielu polskich miastach odbyły się manifestację. Główna z nich rozpoczęła się w Warszawie na Placu Zamkowym o godz. 18. Wcześniej za pośrednictwem mediów społecznościowych wzywał na nią aktualny lider Platformy Obywatelskiej i były szef polskiego rządu – Donald Tusk. Jest to związane z wyrokiem polskiego Trybunału Konstytucyjnego, który dokonał oceny zgodności z Konstytucją RP wybranych przepisów Traktatu o Unii Europejskiej.

W trakcie manifestacji głos zabrało wielu polskich polityków. Wśród nich znalazł się także Robert Biedroń, który w swojej wypowiedzi wspomniał o Lechu Kaczyńskim.

Polecamy także: Tusk przemawiał w Warszawie. Nagle musiał jednak przerwać (wideo)

Lider Nowej Lewicy stwierdził, że w 12. rocznicę podpisania traktatu lizbońskiego z Warszawy musi iść jasny sygnał.

– Podpisywał go bohater Prawa i Sprawiedliwości, były prezydent Lech Kaczyński. Gdyby Lech Kaczyński żył, dzisiaj wstydziłby się za swojego brata. Bo Lech Kaczyński stałby dzisiaj tutaj z nami – mówił Biedroń.

 

Źródło: Wprost

Polecamy także: 

Prezes NIK także o urodzinach Mazurka. Banaś dostał szybką ripostę od dziennikarza

Magdalena Ogórek także zakpiła z Tuska w TVP. Bezlitosne słowa dziennikarki (wideo)

Dziennikarka Wyborczej także zapytała Jakiego o zarobki. Bezlitosna odpowiedź polityka (wideo)

Siemoniak także tłumaczy się z urodzin u Mazurka. Mocna odpowiedź Cenckiewicza