Czarnek zakpił z szefa Platformy? Minister napisał wprost

Minister edukacji i nauki – Przemysław Czarnek za pośrednictwem mediów społecznościowych odniósł się do Donalda Tuska i opozycji. Szef resortu edukacji i nauki nawiązał także do wpisu, który na Facebooku zamieścił szef rządu Zjednoczonej Prawicy – Mateusz Morawiecki.

Polecamy także: Kłopoty Magdaleny Ogórek? Iwona Hartwich podjęła poważne kroki

Wczoraj w wielu miastach Polski odbyły się manifestację zorganizowane przez środowiska polskiej opozycji prounijnej. Są one wynikiem głośnego wyroku polskiego Trybunału Konstytucyjnego, który został wydany w zeszłym tygodniu.

TK dokonało oceny zgodności z Konstytucją RP wybranych przepisów Traktatu o Unii Europejskiej. Jest to efekt złożonego do Trybunału Konstytucyjnego wniosku przez premiera Mateusza Morawieckiego. Trybunał stwierdził niezgodność niektórych przepisów traktatu o Unii Europejskiej z polską ustawą zasadniczą.

Polecamy także: Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

W związku z tym Donald Tusk za pośrednictwem mediów społecznościowych postanowił wezwać wszystkich „którzy chcą bronić Polski europejskiej”. – Wzywam wszystkich, którzy chcą bronić Polski europejskiej, w niedzielę na Płac Zamkowy w Warszawie, godzina 18. Tylko razem możemy ich zatrzymać – napisał na Twitterze w zeszłym tygodniu były szef polskiego rządu.

Minister edukacji i nauki – Przemysław Czarnek zwraca się do Donalda Tuska

W ostatnią niedzielę w wielu polskich miastach odbyły się manifestację. Główna z nich rozpoczęła się w Warszawie na Placu Zamkowym o godz. 18. Wcześniej za pośrednictwem mediów społecznościowych wzywał na nią aktualny lider Platformy Obywatelskiej i były szef polskiego rządu – Donald Tusk.

Polecamy także: Mężczyzna nagle zakłócił konferencję polityków KO. Padły mocne słowa (wideo)

Wydarzenie spowodowało wiele komentarzy i opinii ze strony polityków związanych z polskim rządem. Swój komentarz zamieścił między innymi Przemysław Czarnek – minister edukacji i nauki. Polityk nawiązał także do wpisu, który na Facebooku zamieścił szef rządu – Mateusz Morawiecki.

Polexit? Od 6 lat straszycie tymi swoimi urojeniami. No ale jak się nie ma programu to zostaje tylko urojony polexit. Słabo Panie
@donaldtusk i opozycjonapisał minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek za pośrednictwem swojego konta na Twitterze.

Polecamy także: Tusk przemawiał w Warszawie. Nagle musiał jednak przerwać (wideo)

Czarnek zamieścił także link do wpisu premiera Mateusza Morawieckiego, który napisał między innymi:

Polexit to fake news. To szkodliwy mit, którym opozycja zastępuje swój brak pomysłu na odpowiednią pozycję Polski w Europie. Takich metod używa się wtedy, gdy żyje się złudzeniami zamiast faktami. Gdy chce się oszukać siebie i innychbrzmi fragment wpisu szefa rządu.

 

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Prezes NIK także o urodzinach Mazurka. Banaś dostał szybką ripostę od dziennikarza

Magdalena Ogórek także zakpiła z Tuska w TVP. Bezlitosne słowa dziennikarki (wideo)

Dziennikarka Wyborczej także zapytała Jakiego o zarobki. Bezlitosna odpowiedź polityka (wideo)

Siemoniak także tłumaczy się z urodzin u Mazurka. Mocna odpowiedź Cenckiewicza