Posłowie opozycji krzyczeli do Kukiza. Bezcenna reakcja lidera Kukiz’15 (wideo)

Paweł Kukiz w zeszłym roku stał  jedną z głównych postaci głosowania nad nowelizacją ustawy radiofonii i telewizji. Kamery w Sejmie uchwyciły moment, kiedy to w kierunku Pawła Kukiza były kierowane słowa, aby zmienił swoją decyzję w tej sprawie. Jedna z posłanek opozycji robiła to wytrwale do samego końca. Według Wirtualnej Polski miała to być Iwona Hartwich.
W kluczowym momencie głosowań polityk apelowała, aby lider Kukiz’15 nie głosował tak, jak oczekiwali tego politycy Prawa i Sprawiedliwości.

Polecamy także: Piękne świadectwo polskiej medalistki z Tokio nt. wiary w Boga. Powiedziała to wprost

Zeszłoroczna sytuacja w polskim Sejmie z pewnością zapadnie na długo w pamięci Polaków. W jej wyniku padło wiele komentarzy i wymian zdań. Jedną z głównych postaci całego zamieszania wokół „lex TVN” stał się Paweł Kukiz. W trakcie obrad posłowie opozycji wykrzykiwali do byłego muzyka przeróżne słowa.
Jedne nakłaniały go do zmiany decyzji. Z kolei drugie określały go mianem między innymi zdrajcy. Okrzyki wymierzone w lidera Kukiz’15 zarejestrowały kamery sejmowe.

Paweł Kukiz i okrzyki opozycji

Tamtejsze obrady Sejmu były pełne niespodziewanych zwrotów akcji. Wcześniej posłowie wynikiem 229 do 227 zagłosowali za odroczeniem obrad do września. Jednak w tej sytuacji grupa trzydziestu posłów podpisała wniosek o reasumpcję głosowania. Kolejne głosowanie o odroczeniu obrad do 2 września 2021 roku opozycja już przegrała. Sejm tym samym wznowił obrady, a następnie przegłosował ustawę.

Polecamy również: Chamski atak rosyjskiego siatkarza na Polaków. Mocna odpowiedź Marcina Możdżonka (wideo)

W tej sytuacji spora fala krytycznych komentarzy wylała się na lidera Kukiz’15 – Pawła Kukiza. Na nagraniach z Sejmu słychać jak politycy opozycji kierowali do Kukiza przeróżne słowa.

Jedne nakłaniały go do zmiany decyzji, a drugie określały go mianem między innymi zdrajcy. Według Wirtualnej Polski jedną z osób, która prosiła Pawła Kukiza o zmianę decyzji była Iwona Hartwich. „Paweł, wycofaj się! Dlaczego ty to robisz! Nie rób tego sobie i rodzinie!” – słychać było w Sejmie.

Polecamy również: Tomczyk cieszy się wzrostem KO. Cięta riposta Marka Jakubiaka

Znam się z Pawłem od wielu lat, przecież kiedyś wspierał w Sejmie protesty opiekunów osób niepełnosprawnych. To była dramatyczna chwila i moja spontaniczna reakcja, apel do sumienia Pawła. Nie cofnął jednak rękimówi WP posłanka Hartwich.

W trakcie okrzyków posłów opozycji Paweł Kukiz wstał i wykonał symboliczny gest.

Źródło: wp, Twitter

Polecamy także:

Tak potraktowano Tuska także w Nakle. Mocne nagranie TVP (wideo)

Nowy sondaż. Złe wieści dla Tuska i także Hołowni

Poważne słowa także Gowina. Porozumienie opuści rząd?

Tusk przyjechał także do Nakła. Dostał mocne pytanie od mężczyzny (wideo)