Kukiz mocno nt. „Lex TVN”. Stawia PiS bardzo mocne warunki (wideo)

Paweł Kukiz wypowiedział się na temat nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji w rozmowie z „Rzeczpospolitą”. Lider ugrupowania „Kukiz’15” stawia konkretne postulaty przed Prawem i Sprawiedliwością. Ich zrealizowanie uzależnia od poparcia wspomnianych zmian.

Polecamy także: Tusk wraca do krajowej polityki. Bezlitosny komentarz Kaczyńskiego

W ostatnim czasie w polskich mediach jednym z głównych tematów, które są poruszane, jest wątek dotyczący ciągnącego się procesu przedłużenia koncesji dla TVN24 przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Drugim tematem jest sprawa nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji.

Paweł Kukiz wypowiedział się na temat nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji w rozmowie z „Rzeczpospolitą”

Polecamy również: Kolejny znany poseł odchodzi z PO. To cios dla Borysa Budki

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wciąż nie przedłużyła koncesji dla TVN24. Aktualne zezwolenie kończy się 26 września. Stacja stosowne dokumenty ws. przedłużenia licencji złożyła już rok temu. W tym czasie w grupa posłów Prawa i Sprawiedliwości na czele z Markiem Suskim, złożyła w Sejmie projekt zmian w ustawie medialnej. Doprowadziło to do reakcji ze strony Very Jourovej – wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej, unijna komisarz ds. wartości i przejrzystości. Unijna polityk za pośrednictwem mediów społecznościowych napisała:

Nowy polski projekt ustawy ws. koncesji dla nadawców RTV jest kolejnym niepokojącym sygnałem dla wolności i pluralizmu mediów w kraju. Uważnie przyglądamy się sytuacji związanej z TVN24, którego licencja nie została na razie odnowionanapisała polityk.

Na temat zmian wypowiedział się Paweł Kukiz w rozmowie z Rzeczpospolitą. Polityk podkreślił, w jakiej sytuacji nie poprze zmian.

Polecamy również: Tomasz Kammel cudem uniknął śmierci. „To był anioł stróż”

Jeżeli w ustawie o KRRiT znajdą się zapisy, które zmieniają np. charakter Rady Mediów Narodowych, czy sposób wyboru szefa tzw. Telewizji Publicznej tak, by wybierali go obywatele, to nie miałbym nic przeciwko tej ustawie. Jeżeli w tej ustawie znalazłyby się zapisy, które poprawiłyby działanie wszystkich mediów i nakazały im trzymanie się pewnych granic przy propagandzie i angażowaniu się po którejś ze stron politycznych, to również mógłbym poprzeć taką ustawę – mówił polityk.

Jednak, jeżeli ta ustawa ma zostawić TVP w takim kształcie jaki ma obecnie, a jednocześnie zniszczyć TVN, to nie poprę takiej ustawy, nawet jeślibym myślał jak najgorzej o TVN24, bo nie ma nic gorszego niż monopol – stwierdził.

Źródło: Rzeczpospolita, Gazeta

Polecamy także:

Tusk będzie mieć kłopoty? Ziobro zapowiada mu pozew

Mocna wymiana zdań także między Tuskiem a reporterem TVP. Poszło o syna szefa PO (wideo)

Tarczyński także mocno o Tusku do Kropiwnickiego. Cięte słowa europosła PiS (wideo)

Dziennikarka zapytała również Terleckiego o Tuska. Bezlitosna odpowiedź marszałka (wideo)

Andruszkiewicz bezlitosny także dla Tuska. Napisał to wprost o jego powrocie