Olejnik chciała zacytować Nitrasa. Zaskakująca reakcja Trzaskowskiego (wideo)

Rafał Trzaskowski w rozmowie z Moniką Olejnik rozmawiał między innymi na temat słów, które padły w trakcie Campus Polska Przyszłości z ust polityka Platformy Obywatelskiej – Sławomira Nitrasa na temat Katolików. Wypowiedź posła największej formacji opozycyjnej w polskim Sejmie odbiło się głębokim echem w mediach oraz także w opinii publicznej. Prezydent Warszawy przedstawił Nitrasa jako zatroskanego katolika.

Polecamy także: Tusk zaatakował Kaczyńskiego ws. UE. Bezlitosna kontra Patryka Jakiego (wideo)

Campus Polska Przyszłości już za nami. Wydarzenie zorganizowane przez środowisko Rafała Trzaskowskiego trwało od 27 sierpnia do 2 września. W jego trakcie doszło do wielu spotkań ze znanymi osobami.

Na samym początku uczestnicy byli świadkami debaty między Donaldem Tuskiem a Rafałem Trzaskowskim. W imprezie udział wzięli także między innymi Andrzej Rzepliński, Tomasz Grodzki, Leszek Balcerowicz czy Sławomir Nitras, na którego temat w ostatnim czasie zrobiło się bardzo głośno. Wszystko to za sprawą jego wypowiedzi, która padła w trakcie Campus Polska.

Rafał Trzaskowski o słowach Sławomira Nitrasa u Moniki Olejnik

Rafał Trzaskowski w rozmowie z Moniką Olejnik odniósł się do słów, które w trakcie Campus Polska wypowiedział Sławomir Nitras.

Polecamy także: Beata Kozidrak zatrzymana przez policję. Szokujący powód

Za naszego życia dojdzie do tego, że katolicy w Polsce staną się realną mniejszością i muszą nauczyć się z tym żyć. Dobrze, żeby to się stało w sposób niegwałtowny, racjonalny, a nie zasadzie pewnej zemsty. Na zasadzie: to jest uczciwa kara, za to, co się stało. Musimy was opiłować z pewnych przywilejów, dlatego, że jeżeli nie, to znowu podniesiecie głowę, jeżeli się cokolwiek zdarzymówił Nitras.

Polecamy także: Skandal w TVN. Szokujące słowa Frasyniuka o polskich żołnierzach (wideo)

Wątek tych słów został poruszony w rozmowie Moniki Olejnik z Rafałem Trzaskowskim.

Co mówi Sławomir Nitras z pozycji zatroskanego katolika? On mówi o tym, że niestety – ponieważ jest zatroskanym katolikiem – jest odpływ od religii, odpływ od autorytetów i że Kościół katolicki być może zostanie zmuszony przez obywateli po tym, co obserwują przez ostatnie lata, do tego, żeby być pozbawionym pewnych przywilejówmówił.

Polecamy również: Zaskakujący apel Hartwich. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski

Dziennikarka w pewnym momencie zaproponowała, że może przytoczyć dokładny cytat. Wtedy zareagował Trzaskowski. – Pani redaktor, tylko tu nie chodzi o to, żeby zacytować. Nie o to chodzi, żeby zacytować jedno zdanie wyrwane z kontekstu – zaprotestował.

Fragment nagrania poniżej:

Źródło: wmeritum.pl, Twitter

Polecamy także: 

Rusin także ponownie uderza w Ogórek. Kontrowersyjny wpis celebrytki

Sikorski zaczepił Pawłowicz. Dostał szybką ripostę

Polska pogrążona także w smutku. Andrzej Duda podał przykrą wiadomość

Budka także zaczepił Kaczyńskiego. Dostał mocną odpowiedź