Spór Polski z UE ws. KPO. Mocna odpowiedź Beaty Szydło

Była premier polskiego rządu, a aktualna europoseł z ramienia Prawa i Sprawiedliwości – Beata Szydło odniosła się do sytuacji dotyczącej spraw Polski z Komisją Europejską ws. KPO i domniemanych słów, które miał wypowiedzieć Paolo Gentiloni. Co w tej sprawie napisała była szefowa polskiego rządu?

Polecamy także: Tusk zaatakował Kaczyńskiego ws. UE. Bezlitosna kontra Patryka Jakiego (wideo)

Jak do tej pory Komisja Europejska nie zaakceptowała polskiego Krajowego Planu Odbudowy. W całej sytuacji chodzi o 57 mld. z unijnego Funduszu Odbudowy — 23 mld euro to dotacje, 34 mld ma trafić do kraju w formie pożyczek. W tej sprawie głos zabrał Paolo Gentiloni. Słowa komisarza do spraw gospodarki odbiły się w Polsce bardzo głębokim echem.

Z relacji mediów wynika, że Gentiloni na posiedzeniu Komisji Budżetowej Parlamentu Europejskiego miał wskazać ostatnie działania polskich władz dotyczące sądownictwa jako przyczynę opóźnienia wypłaty środków na Krajowy Fundusz Odbudowy. Ma tu chodzić między innymi o wniosek premiera Mateusza Morawieckiego do TK o rozstrzygnięcie, czy unijne prawo jest ponad polską konstytucją.

Polecamy także: Beata Kozidrak zatrzymana przez policję. Szokujący powód

Do całej sytuacji odniósł się między innymi były szef polskiego rządu, a aktualny lider Platformy Obywatelskiej – Donald Tusk. Były przewodniczący Rady Europejskiej w tej sprawie zamieścił nagranie za pośrednictwem mediów społecznościowych. Odniósł się w nim do sprawy środków dla Polski z UE. Zaatakował przy tym prezesa Prawa i Sprawiedliwości – Jarosława Kaczyńskiego.

Polecamy także: Skandal w TVN. Szokujące słowa Frasyniuka o polskich żołnierzach (wideo)

Jarosław Kaczyński swoją nieodpowiedzialną i niemądra polityką wyrządza Polsce i wszystkim Polakom dramatyczne szkody. Dziś Unia Europejska wstrzymuje miliardy euro pomocy, których nasz kraj potrzebuje jak tlenu. Wstrzymuje tylko dlatego, że PiS niszczy polską praworządność i europejski ład prawnypowiedział były premier w nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych.

Beata Szydło zabiera głos

Beata Szydło za pośrednictwem mediów społecznościowych zabrała głos na temat ostatnich informacji dotyczących spraw między władzami Polski a KE.

Polecamy również: Zaskakujący apel Hartwich. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski

„Członek Komisji Europejskiej stwierdził, że pieniądze z KPO dla Polski zostają wstrzymane z powodu rozprawy przed polskim Trybunałem Konstytucyjnym. To otwarty, bezprecedensowy nacisk na Polskę i próba ingerencji w niezależność naszego systemu prawnego” – napisała Szydło.

Źródło: Twitter,  Wprost, Onet

Polecamy także: 

Rusin także ponownie uderza w Ogórek. Kontrowersyjny wpis celebrytki

Sikorski zaczepił Pawłowicz. Dostał szybką ripostę

Polska pogrążona także w smutku. Andrzej Duda podał przykrą wiadomość

Budka także zaczepił Kaczyńskiego. Dostał mocną odpowiedź