Tusk krytycznie nt. Morawieckiego. Szef PO dostał bezlitosną ripostę

Donald Tusk za pośrednictwem mediów społecznościowych zwrócił się do szefa polskiego rządu – Mateusza Morawieckiego.

Chodzi dokładnie o spotkanie, które odbyło się 21 marca między stroną rządową i liderami ugrupowań zasiadających w polskim Parlamencie. Przedmiotem rozmów była sytuacja na Ukrainie i kryzys, który wywołała inwazja rosyjskich wojsk na terytorium naszego wschodniego sąsiada.

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

Wojna na Ukrainie trwa już od ponad trzech tygodni. Konflikt rozpoczął się rano 24 lutego od ataku wojsk Federacji Rosyjskiej na terytorium Ukrainy. W tej sytuacja świat zachodu postanowił zaregować sankcjami wymierzonymi w rosyjski reżim.

Mimo wszystko działania wojenne na terytorium naszego wschodniego sąsiada trwają dalej. W obliczu ciągłego zagrożenia wielu Ukraińców zdecydowało się na szukanie schronienia w innych państwach. Wśród nich jest przede wszystkim Polska.

Polecamy także: Żona polityka PiS odpowiada Ochojskiej. Napisała to wprost

Konflikt za naszą wschodnią granicą jest także sygnałem do tego, że należy już teraz podejmować bardzo ważne decyzję.

W związku z tym w poniedziałek doszło do spotkania strony rządowej z liderami ugrupowań zasiadających w polskim Parlamencie. Na spotkaniu przedstawione zostały pewne zmiany, które miałyby zostać wprowadzone w związku z aktualną sytuacją.

Polecamy również: Smutna wiadomość. Nie żyje znany polski aktor

Mowa tu o między innymi propozycji wyłączenia z progu zadłużenia publicznego wydatków na armię; propozycja, która pozwala na to, by na terenie Polski konfiskować majątki oligarchów rosyjskich oraz kwestia wprowadzenia dodatkowego opodatkowania podmiotów, które kontynuują swą działalność gospodarczą na terenie Rosji.

Donald Tusk do Mateusza Morawieckiego

Do spotkania za pośrednictwem mediów społecznościowych odniósł się między innymi lider Platformy Obywatelskiej – Donald Tusk.

Premier Morawiecki mija się z prawdą. To najdelikatniejszy opis dzisiejszego spotkania. Czas dorosnąć do sytuacji. Jest wojna u naszych granic, Mateuszu! – napisał Donald Tusk za pośrednictwem swojego konta na Twitterze.

Polecamy również: Dziennikarze TVN i GW oburzeni. W taki sposób odpowiedział im minister (wideo)

Na wpis byłego szefa polskiego rządu odpowiedział Marek Pęk z Prawa i Sprawiedliwości.

Panie Przewodniczący, kiedy sytuacja polityczna w Polsce stała się dla pana trochę trudniejsza, to zwiał pan na wygodną posadkę do Brukseli. Pan poucza Premiera, który kieruje Rządem RP w czasach pandemii i wojny za naszą wschodnią granicą? Cytując klasyka:”Daj pan spokój…”napisał polityk.

 

Źródło: Wprost, Twitter

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)