Nowy sondaż wyborczy. Bardzo złe wieści dla Hołowni

Nowy sondaż wyborczy United Surveys. Wynika z niego, że w dalszym ciągu mocnym liderem jest ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego, a więc Prawo i Sprawiedliwość, które stoi na czele Zjednoczonej Prawicy. Formacja rządząca mimo ostatnich problemów choćby po odejściu z rządu Jarosława Gowina zalicza wzrost poparcia, co można odebrać jako częściowe zaskoczenie. Na drugiej pozycji znalazła się Koalicja Obywatelska, na której czele stoi Platforma Obywatelska. Mimo wzrostu poparcia wynik KO oznacza w dalszym ciągu sporą stratę do PiS i konieczność pościgu za formacją Jarosława Kaczyńskiego. 

Polecamy także: Beata Kozidrak zatrzymana przez policję. Szokujący powód

Tym razem tuż za KO oraz PiS nie znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni, co również może delikatnie dziwić. Trzecie miejsce przypadło Lewicy, a wspomniana formacja Szymona Hołowni znalazła się na miejscu czwartym. Powyżej progu wyborczego znalazła się jeszcze Konfederacja.

Polecamy także: Skandal w TVN. Szokujące słowa Frasyniuka o polskich żołnierzach (wideo)

W ostatnim czasie w polskiej polityce działo się naprawdę sporo. Głośno było przede wszystkim za sprawą odejścia z rządu Jarosława Gowina i jego formacji politycznej. Następnie wiele kontrowersji i kryrycznych komentarzy przyniosły wydarzenia z 11 sierpnia w Sejmie. Kolejnym tematem jest sytuacja na granicy Polski z Białorusią. Sporo mówiło się także na temat Campus Polska, które zostało zorganizowane przez środowisko Rafała Trzaskowskiego.

Nowy sondaż wyborczy United Surveys

Sondaż wyborczy United Surveys. Badanie zostało przeprowadzone na zlecenie RMF FM i “Dziennika Gazety Prawnej”. Wynika z niego przede wszystkim, że w dalszym ciągu liderem jest formacja Jarosława Kaczyńskiego, która ma sporą przewagę nad drugą Koalicją Obywatelską. Zmiany nastąpiły na trzecim miejscu, gdzie uplasowała się Lewica. Tuż za nią znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni oraz Konfederacja.

Polecamy również: Zaskakujący apel Hartwich. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski

Prawo i Sprawiedliwość w najnowszymi badaniu cieszy się poparciem 37.1 proc. Jest to wzrost o 4.1 pkt. proc. Na drugim miejscu Koalicja Obywatelska cieszy się wynikiem 26 proc. Jest to wzrost o 6.4 pkt. proc.

Zaskakująca zamiana na trzecim miejscu

Na trzecim miejscu znalazła się Lewica z poparciem 9 proc. To o 1.2 pkt. proc. więcej niż poprzednio. Na czwartym miejscu znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni. Formacja polityczna byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN otrzymała 8.4 proc. To ogromny spadek, ponieważ w analogicznym badaniu w lipcu Polska 2050 miała 16,6 proc. głosów. Z tego względu ostatni sondaż może mocno niepokoić szeregi młodej formacji politycznej na polskiej scenie politycznej.

Polecamy także: Skandal w TVN. Szokujące słowa Frasyniuka o polskich żołnierzach (wideo)

Dalej w sondażu jest Konfederacja, na którą chce głosować 8,1 proc. badanych (wzrost o 1,1 pkt proc.). Słaby wynik poniżej progu wyborczego odnotowało Polskie Stronnictwo Ludowe. Ugrupowanie Władysława Kosiniaka-Kamysza otrzymało 4.5 proc. Z kolei w ostatnim badaniu było to 6 proc. dla PSL.

Badanie zrealizowano 31.08.2021 roku techniką wywiadu telefonicznego CATI na losowej, ogólnopolskiej próbie 1000 osób.

Źródło: NaTemat

Polecamy także: 

Rusin także ponownie uderza w Ogórek. Kontrowersyjny wpis celebrytki

Sikorski zaczepił Pawłowicz. Dostał szybką ripostę

Polska pogrążona także w smutku. Andrzej Duda podał przykrą wiadomość

Budka także zaczepił Kaczyńskiego. Dostał mocną odpowiedź

Hołownia mocno nt. Czarnka i Zalewskiej. Dostał bezlitosną ripostę

Dziennikarz także zapytał Roksane Węgiel o Boga. Jej odpowiedź wielu zaskoczyła (wideo)