Nowy sondaż: PiS rośnie w siłę. Fatalne wieści dla Tuska i Koalicji Obywatelskiej

Nowy sondaż wyborczy United Surveys dla Wirtualnej Polski. Wynika z niego, że w dalszym ciągu na pierwszym miejscu jest Prawo i Sprawiedliwość. To jednak nie koniec dobrych wieści dla formacji politycznej kierowanej przez Jarosława Kaczyńskiego. Z badania wynika także, że PiS w odnotowało wzrost poparcia. Na dalszej pozycji znalazła się Koalicja Obywatelska. W tym przypadku formacja, na której czele stoi Platforma Obywatelska odnotowała spory spadek poparcia.

Polecamy także: Szokujące słowa Jachiry w Sejmie. Tego jeszcze nie było (wideo)

Na ostatnim miejscu na podium znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni. Do polskiego parlamentu weszły by jeszcze Konfederacja, która odnotowała wzrost poparcia oraz także Lewica z delikatnym spadkiem. Na końcu znalazło się Polskie Stronnictwo Ludowe, które w tym badaniu przekracza próg wyborczy.

Polecamy także: Jakubiak zaregował na kontrowersyjny wpis Stuhra. Mocna riposta byłego posła

W polskiej polityce od początku lipca działo się naprawdę sporo. Przede wszystkim sporo mówiono o powrocie do kraju Donalda Tuska, który od razu przejął stery nad Platformą Obywatelską, która w ostatnich miesiącach przed jego powrotem borykała się z problemami. Kolejno jednym z głównych tematów stało się głosowanie w Sejmie nad nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji, które zostało określone jako „lex TVN”. Jednym z tematów do dziś poruszanych jest także bieżąca sytuacja na granicy Polski z Białorusią.

Nowy sondaż wyborczy United Surveys

Nowy sondaż wyborczy United Surveys dla Wirtualnej Polski. Wynika z niego, że tradycyjnie na pierwszym miejscu jest Prawo i Sprawiedliwość. Głos na formację Jarosława Kaczyńskiego oddałoby 36,4 proc. ankietowanych. Taki wynik to wzrost o 2,2 pkt. proc. w porównaniu z sierpniowym badaniem. Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska. Jej wynik to 22,3 proc. Oznacza to jednak spadek o 5,3 pkt. proc. względem wyniku z sierpnia. Z tego względu pojawiają się pierwsze komentarze mówiącą o końcu „efektu Tuska”.

Polecamy także: Nowy sondaż: PiS liderem ze sporą przewagą nad partiami Tuska i Hołowni

Ostatnie miejsce na podium przypadło Polsce 2050 Szymona Hołowni. Na ugrupowanie byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN swój głos chciałoby oddać 9,2 proc. Jest to spadek o 0,8 pkt. proc. w porównaniu z sierpniowym sondażem. Z kolei tuż za podium znalazła się Konfederacja z poparciem 8,8 proc. ankietowanych. Jest to wzrost o 2,9 pkt. proc. W Sejmie znalazłaby się jeszcze Lewica z wynikiem 6,8 proc. głosów. Dla formacji Włodzimierza Czarzastego jest to spadek o 0,1 pkt. proc. Do Sejmu weszłoby także Polskie Stronnictwo Ludowe, na które głos oddałoby 5,2 proc. respondentów (wzrost o 0,2 pkt. proc.).

Polecamy także: Beata Kozidrak zatrzymana przez policję. Szokujący powód

Odpowiedź „nie wiem/trudno powiedzieć” wybrało 11,3 proc. pytanych. Tym samym grupa niezdecydowanych zwiększyła się o 0,9 pkt. proc. względem sierpniowego badania.

Sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski został przeprowadzony 10 września 2021 roku metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) na reprezentatywnej próbie 1000 osób.

Źródło: wp

Polecamy także: 

Rusin także ponownie uderza w Ogórek. Kontrowersyjny wpis celebrytki

Sikorski zaczepił także Pawłowicz. Dostał szybką ripostę

Polska pogrążona także w smutku. Andrzej Duda podał przykrą wiadomość

Budka także zaczepił Kaczyńskiego. Dostał mocną odpowiedź

Polska także pogrążona w smutku. Nie żyje legendarny polski aktor