Nowy sondaż wyborczy. Zaskakujące wyniki

Nowy sondaż wyborczy może wywołać niemały niepokój w szeregach ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego. Wynika z niego, że Prawo i Sprawiedliwość nie jest już jedynym liderem. W obliczu ostatnich problemów obozu rządzącego tego typu wieści z pewnością nie zostaną odebrane zbyt pozytywnie.

Polecamy także: Piękne świadectwo polskiej medalistki z Tokio nt. wiary w Boga. Powiedziała to wprost

W ostatnich dniach w polskiej polityce działo się bardzo dużo. Wiele zamieszania przyniosło wyrzucenie z rządu Jarosława Gowina. Warto przypomnieć, że formacja Jarosława Kaczyńskiego od dłuższego czasu nie mogła odnaleźć wspólnego języka w rozmowach z Porozumieniem. Kością niezgody w tej relacji były przede wszystkim kwestię dotyczące pewnych rozwiązań przyjętych w „nowym ładzie”. Jarosław Gowin i jego politycy deklarowali również inne stanowisko w sprawie „Lex TVN”. Głównie z tych powodów Jarosław Gowin i wierni mu posłowie opuścili obóz Zjednoczonej Prawicy.

Spore zamieszanie przyniosło także głosowanie Sejmu nad „lex TVN”. W ostatnią środę posłowie wynikiem 229 do 227 zagłosowali za odroczeniem obrad do września. Jednak w tej sytuacji grupa trzydziestu posłów podpisała wniosek o reasumpcję głosowania. Kolejne głosowanie o odroczeniu obrad do 2 września opozycja już przegrała. Sejm tym samym wznowił obrady, a następnie przegłosował ustawę. Po tym głosowaniu sporo negatywnych komentarzy spadło na Pawła Kukiza i jego polityków.

Polecamy również: Chamski atak rosyjskiego siatkarza na Polaków. Mocna odpowiedź Marcina Możdżonka (wideo)

Po odejściu Jarosława Gowina stabilność rządów stoi pod sporym znakiem zapytania. Czy w tej sytuacji przyśpieszone wybory parlamentarne byłyby na rękę formacji politycznej Jarosława Kaczyńskiego?

Nowy sondaż wyborczy

Nowy sondaż wyborczy został opublikowany przez Kantar. Wynika z niego, że formacja Jarosława Kaczyńskiego w stosunku do ostatniego badania straciła 3 pkt. procentowe. Na obóz rządzący swój głos zadeklarowało 26 proc. ankietowanych.

Polecamy również: Tomczyk cieszy się wzrostem KO. Cięta riposta Marka Jakubiaka

Taki sam rezultat otrzymała Koalicja Obywatelska. Formacja, na której czele stoi Platforma Obywatelska uzyskała 26 proc. W porównaniu do ostatniego badania największe ugrupowanie opozycyjne osiągnęło wzrost poparcia o 2 pkt proc.

Na trzecim miejscu znalazło się ugrupowanie Szymona Hołowni – Polska 2050. Formacja byłego dziennikarza telewizji TVN w przeprowadzonym badaniu otrzymała 17 proc., co oznacza wzrost o 2 pkt proc. w porównaniu do poprzedniego wyniku.  Dalej znalazła się Lewica z 10 proc. (wzrost o 3 pkt. proc.) i Konfederacja z 7 proc. (bez zmian w porównaniu z ostatnim badaniem). Do Sejmu nie weszłoby Polskie Stronnictwo Ludowe i Kukiz’15.

Badanie zostało wykonane 13 sierpnia metodą wywiadów telefonicznych (CATI) na próbie 800 dorosłych Polaków.

Źródło: NaTemat

Polecamy także:

Tak potraktowano Tuska także w Nakle. Mocne nagranie TVP (wideo)

Nowy sondaż. Złe wieści dla Tuska i także Hołowni

Poważne słowa także Gowina. Porozumienie opuści rząd?

Tusk przyjechał także do Nakła. Dostał mocne pytanie od mężczyzny (wideo)