Szokująca sytuacja przed siedzibą TVP. Magdalenę Ogórek o wszystkim powiedziała (WIDEO)

Magdalena Ogórek na antenie TVP w programie „W kontrze” postanowiła opowiedzieć o sytuacji, która ją napotkała przed siedzibą Telewizji Polskiej.

Polecamy również: Tomczyk cieszy się wzrostem KO. Cięta riposta Marka Jakubiaka

W ostatnich dniach sporo mówi się na temat hejtu, który został skierowany w stronę Pawła Kukiza i jego politycznego ugrupowania. Wszystko rozpoczęło się po głosowaniu w środę w polskim Sejmie w sprawie dotyczącej między innymi nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji  która przez część mediów została nazwana mianem „lex TVN”. Paweł Kukiz i dwóch innych posłów z jego formacji politycznej poparło zmiany, co napotkało wiele bardzo krytycznych komentarzy na temat byłego muzyka i związanych z nim polityków.

W trakcie programu poruszono właśnie temat ataków na posłów Kukiz’15. Zacytowano także wypowiedź Jarosława Sachajko z Kukiz’15, który mówił o pogróżkach, które go spotkały.

Magdalena Ogórek i próba ataku przed siedzibą TVP?

Od środy politycy związani z formacją polityczną Pawła Kukiza nie mają zdecydowanie łatwego życia. Wprost mówi się o hejcie i negatywnych komentarzach wymierzonych w ich kierunku. Powodem są środowe wydarzenia w polskim Sejmie. Na początku tego dnia posłowie wynikiem 229 do 227 zagłosowali za odroczeniem obrad do września.

Polecamy również: Chamski atak rosyjskiego siatkarza na Polaków. Mocna odpowiedź Marcina Możdżonka (wideo)

Jednak w tej sytuacji grupa trzydziestu posłów podpisała wniosek o reasumpcję głosowania. Kolejne głosowanie o odroczeniu obrad do 2 września opozycja już przegrała. Sejm tym samym wznowił obrady, a następnie przegłosował ustawę.

Po tych wydarzeniach posłowie Kukiz’15 muszą mierzyć się ze sporą falą hejtu. Mówił o tym poseł wspomnianego ugrupowania – Jarosław Sachajko.

– Po odebraniu wielu telefonów z pogróżkami w ciągu dnia moja asystentka powiedziała, że boi się pracować w biurze poselskim. Poleciłem jej wywiesić kartkę, że pracujemy zdalnie. Córka pisała mi w SMS-ach, że jest przestraszona hejtem w internecie – mówi WP Jarosław Sachajko z Kukiz’15. – Jeśli to będzie dalej tak wyglądać, dojdzie do tragedii. I będzie to skutek chamskiego zachowania części opozycji – dodał poseł.

Polecamy również: Tomczyk cieszy się wzrostem KO. Cięta riposta Marka Jakubiaka

Atak przed siedzibą Telewizji Polskiej?

Z kolei Magdalena Ogórek na antenie TVP w programie „W kontrze” postanowiła opowiedzieć o sytuacji, która ją napotkała przed siedzibą Telewizji Polskiej. Wcześniej prowadzący rozmawiali o sytuacji, która dotyka od środy polityków formacji Pawła Kukiza.

Wczoraj wychodzimy z pracy, trochę nieprzytomni, ja zagadana. I czujność Jarosława tak naprawdę, który mi zwrócił uwagę. Bo pan, który bardzo dziwnie się przyglądał, podniósł ręce, ruszył na nas i gdyby nie to, ze Jarosław wychynął bardzo mocno do przodu, to pan by się nie wycofał – mówiła Ogórek. – Jest ósma rano, ulica Moniuszki jest pusta. Gdybym szła sama, gdyby ciebie nie było, to nie wiem, do jakiej sytuacji by doszło na tej drodze – dodała.

Źródło: Twitter, Wprost

Polecamy także:

Tak potraktowano Tuska także w Nakle. Mocne nagranie TVP (wideo)

Nowy sondaż. Złe wieści dla Tuska i także Hołowni

Poważne słowa także Gowina. Porozumienie opuści rząd?