Na kogo chcą głosować Polacy? Oto najnowszy sondaż

Nowy sondaż wyborczy IBRiS dla „Wydarzeń” Polsatu. Wynika z niego, że w dalszym ciągu liderem jest Zjednoczona Prawica, na której czele stoi formacja Jarosława Kaczyńskiego, a więc Prawo i Sprawiedliwość. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, gdzie główne skrzypce odgrywa Platforma Obywatelska, na której czele od początku lipca ponownie stoi były szef polskiego rządu Donald Tusk. Mimo wszystko były przewodniczący Rady Europejskiej może nie być do końca zadowolony z uzyskanego rezultatu jego formacji w najnowszym badaniu.

Polecamy również: Kukiz zaregował na oświadczenie TVN. Zabawna odpowiedź polityka

Donald Tusk wrócił do krajowej polityki na początku lipca bieżącego roku. Na ten ruch ze strony byłego przewodniczącego Rady Europejskiej czekało bez wątpienia wielu działaczy i sympatyków Platformy Obywatelskiej. Nie ulega wątpliwości, że jednym z celów polityka było podniesienie PO-KO w wyborczych sondażach, które nie napawały przed jego powrotem zbyt dużym optymizmem. Teraz sytuacja jest zdecydowanie lepsza, lecz w dalszym ciągu formacja Tuska jest zmuszona do pościgu za ugrupowaniem Jarosława Kaczyńskiego.

Nowy sondaż wyborczy IBRiS

Najnowszy sondaż wyborczy IBRiS został przeprowadzony dla Wydarzeń Polsatu. Na pierwszym miejscu znalazła się Zjednoczona Prawica, na której czele stoi Prawo i Sprawiedliwość. Na sojusz ugrupowań rządzących akrualnie w Polsce zadeklarowało swój głos 35 proc. respondentów. Jest to wzrost o 2 pkt. procentowe w porównaniu do poprzedniego badania.

Co istotne, w poprzednich pomiarach Zjednoczona Prawica obejmowała również Porozumienie Jarosława Gowina. W najnowszym sondażu pytano o to ugrupowanie oddzielnie, ale nikt nie zadeklarował poparcia.

Polecamy również: Zaskakujący apel Hartwich. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski

Na długiej pozycji znalazła się Koalicja Obywatelska, na której czele stoi Platforma Obywatelska. Formacja polityczna Donalda Tuska otrzymała 24 proc. Jest to wzrost o 7 pkt. procentowych w porównaniu do poprzedniego badania. Mimo wszystko KO i ZP dzieli dość spora różnica w sondażu.

Polecamy także: Skandal w TVN. Szokujące słowa Frasyniuka o polskich żołnierzach (wideo)

Na trzecim miejscu uplasowała się Polska 2050 Szymona Hołowni. Ugrupowanie byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN  otrzymało 12 proc., co jest spadkiem o 5 punktów procentowych. Na dalszych miejscach znalazła się Lewica z 8 proc. i Konfederacja, na którą swój głos zadeklarowało oddać 7 proc. badanych.

Polecamy również: Zaskakujący apel Hartwich. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski

Poniżej progu znalazło się PSL-Koalicja Polska, które otrzymało 4 proc.

Z sondażu wynika, że rządząca Zjednoczona Prawica delikatnie poszła do góry. Dobre i złe wieści płyną do PO-KO, które zaliczyło spory wzrost, lecz w dalszym ciągu dzieli je dość spory dystans od ZP. Z kolei Szymon Hołownia traci w sondażu, co niektórzy wskazują jako skutek powrotu Donalda Tuska i przez to odpływu potencjalnych wyborców z Polski 2050 do KO. Na miejsca w Sejmie wciąż może liczyć Lewica i Konfederacja. Z kolei Polskie Stronnictwo Ludowe często sąsiaduje blisko progu wyborczego.

Źródło: Interia

Polecamy także: 

Rusin także ponownie uderza w Ogórek. Kontrowersyjny wpis celebrytki

Sikorski zaczepił Pawłowicz. Dostał szybką ripostę

Polska pogrążona w smutku. Andrzej Duda podał przykrą wiadomość

Budka także zaczepił Kaczyńskiego. Dostał mocną odpowiedź