Niesamowite zachowanie prezydenta na pogrzebie Papieża. Andrzej Duda zrobił to jako jedyny (FOTO)

Na pogrzebie Benedykta XVI pojawiła się również delegacja z Polski. Uwagę niektórych obserwatorów ceremonii zwróciło zachowanie prezydenta Andrzeja Dudy.

POLECAMY TAKŻE: Piękny gest TVP dla Emiliana Kamińskiego. Widzowie mogli się tego nie spodziewać

31 grudnia 2022 roku media obiegła bardzo przykra wiadomość na temat śmierci papieża-emeryta. Joseph Ratzinger od 19 kwietnia 2005 do 28 lutego 2013 roku wykonywał obowiązki przywódcy Stolicy Apostolskiej, lecz niespełna dziesięć lat temu papież podjął decyzję, która wstrząsnęła wiernymi na całym świecie. Benedykt XVI – 11 lutego 2013, podczas konsystorza na którym wyznaczył datę kanonizacji 815 błogosławionych, wygłosił oświadczenie, z którego wynikało, że z dniem 28 lutego 2013 roku rezygnuje z funkcji biskupa Rzymu.

POLECAMY TAKŻE: Widzowie Sylwestra TVP byli w szoku. Nagle pojawił się Wojciech Szczęsny i się zaczęło (WIDEO)

Następcą Benedykta XVI został kardynał Jorge Mario Bergoglio,  który przybrał imię Franciszek. Od tego momentu Joseph Ratzinger stał się papieżem-emerytem. Od tego czasu zdecydowanie rzadko pojawiał się publicznie. Zmarł 31 grudnia 2022, o godzinie 9:34, w klasztorze Mater Ecclesiae. Pogrzeb Benedykta XVI odbędzie się w czwartek 5 stycznia 2023 o godz. 9.30 na placu Świętego Piotra.

Nie żyje Benedykt XVI

Z informacji mediów wynika, że Benedykt XVI cierpiał na stwardnienienie zanikowe boczne. Efektem choroby są między innymi zanik mięśni, osłabienia siły mięśni i pojawienia się drżeń mięśniowych.

POLECAMY TAKŻE: Fatalne wieści o Lewandowskim. Nie wygląda to dobrze

Choroba, na którą cierpiał papież emeryt, nazywana jest również chorobą Charcota bądź stwardnieniem zanikowym bocznym (SLA). To bardzo poważne schorzenie, które polega na uszkodzeniu centralnego i/lub obwodowego układu nerwowego. Pierwsze objawy choroby pojawiają się między 50. a 70. rokiem życia, a przebieg choroby jest bardzo indywidualny – czytamy na portalu medonet.pl.

Pogrzeb Benedykta XVI

Na pogrzebie Benedykta XVI pojawił się prezydent Andrzej Duda. Kancelaria Prezydenta za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikowała zdjęcie polskiego prezydenta, który przyklęknął przed trumną Benedykta XVI.

POLECAMY TAKŻE: Widzowie TVP pogrążeni w żałobie. Nie żyje znany polski aktor

Papież Benedykt XVI był dla Polaków postacią bardzo ważną. Przybył do nas po swoim wyborze w 2006 r. z przesłaniem „Trwajcie mocni w wierze”. Przybył jako przyjaciel, bliski współpracownik Jana Pawła II – czytamy na Twitterze.

Źródło: Onet, Twitter

Foto: Ten plik udostępniony jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 2.0, Wikimedia

Polecamy także: 

Nie żyje gwiazda programu TVP. Szokujące okoliczności śmierci

Najnowszy sondaż wyborczy. Fatalny wynik jednej partii

Marek Jakubiak bezlitosny dla Jachiry. Polityk pokazał ten obrazek (FOTO)

Mocny wpis Ziemkiewicza. Wspomniał o Andrzeju Lepperze

Miłosz Kłeczek bezlitosny dla opozycji. Pokazał to niefortunne zdjęcie (FOTO)