Piękny gest TVP dla Emiliana Kamińskiego. Widzowie mogli się tego nie spodziewać

Emilian Kamiński był bez wątpienia jednym z bardziej lubianych polskich aktorów. Wiadomość o jego śmierci obiegła media w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia i dla wielu była sporym zaskoczeniem. W tej sytuacji Telewizja Polska postanowiła podjąć wyjątkową decyzję.

POLECAMY TAKŻE: Podano ostatnie słowa Benedykta XVI. Zapamiętamy je na długo

Emilian Kamiński zdobył uznanie w oczach polskich widzów za sprawą wielu ról teatralnych, telewizyjnych i także serialowych. Aktor wystąpił między innymi w kultowym polskim filmie „U Pana Boga w ogródku”. Kamiński występował również w ostatnim czasie w serialu Telewizji Polskiej „M jak Miłość”. Aktor wielką miłością otoczył także Teatr Kamienica, który założył w roku 2009.

Przedsięwzięcie nie było jednak czystą przyjemnością. Już kilka lat po rozpoczęciu działalności próbowano mu odebrać miejsce realizacji spektakli.

POLECAMY TAKŻE: Widzowie Sylwestra TVP byli w szoku. Nagle pojawił się Wojciech Szczęsny i się zaczęło (WIDEO)

Trudny dla dyrektora Kamińskiego i Teatru Kamienica okazał się czas pandemii. Wygenerowane w tym czasie straty aktor starał się wyrównać po zniesieniu ograniczeń. – Pracuję po 14 godzin, czasem więcej, ale nie czuję się specjalnie zmęczony. Przeciwnie – to, co robię, nakręca mnie i dodaje sił! – mówił w jednym z wywiadów.

W ostatnim swoim wywiadzie Emilian Kamiński podkreślił, jak ważna jest dla niego rodzina.

POLECAMY TAKŻE: Fatalne wieści o Lewandowskim. Nie wygląda to dobrze

Może zdrowy jak byk nie jestem, ale daję radę. To widać na scenie, więc nie jest chyba ze mną tak źle. Największym prezentem, jaki dostałem od losu, jest rodzina. Dzięki nim cały czas chce mi się działać i iść do przodu – mówił znany aktor.

TVP dla Emiliana Kamińskiego

Telewizja Polska postanowiła uczcić pamięć Kamińskiego. 2 stycznia wyemitowano specjalny odcinek „Kulisy M jak Miłość” – jest to zakulisowa odsłona serialu, w którym od wielu lat występował Emilian Kamiński.

POLECAMY TAKŻE: Widzowie TVP pogrążeni w żałobie. Nie żyje znany polski aktor

Drogi Emilianie, będziemy tęsknić za twoim uśmiechem, wspaniałym poczuciem humoru i życzliwością, którą obdarzałeś wszystkich wokół. Z wielkim żalem żegnamy cię, przyjacielu. Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach i sercach naszych widzów – mogliśmy usłyszeć.

Źródło: Gazeta

Polecamy także: 

Nie żyje gwiazda programu TVP. Szokujące okoliczności śmierci

Najnowszy sondaż wyborczy. Fatalny wynik jednej partii

Marek Jakubiak bezlitosny dla Jachiry. Polityk pokazał ten obrazek (FOTO)

Mocny wpis Ziemkiewicza. Wspomniał o Andrzeju Lepperze

Miłosz Kłeczek bezlitosny dla opozycji. Pokazał to niefortunne zdjęcie (FOTO)