Wspaniała informacja o Dawidzie Kubackim. Media już o tym huczą (FOTO)

Dawid Kubacki od dłuższego czasu ma wiele powodów do zadowolenia. Lider kadry polskich skoczków pewnie zmierza w kierunku triumfu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Na dodatek Polak w dalszym ciągu może wygrać trwający Turniej Czterech Skoczni.

POLECAMY TAKŻE: Piękny gest TVP dla Emiliana Kamińskiego. Widzowie mogli się tego nie spodziewać

To jednak nie jedyne pozytywne wiadomości dla polskiego skoczka. Jego żona za pośrednictwem mediów społecznościowych postanowiła poinformować o jeszcze jednym wydarzeniu, które miało miejsce dziś.

Dawid Kubacki to zdecydowany lider kadry polskich skoczków w bieżącym sezonie Pucharu Świata. Kubacki jest aktualnie liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata z przewagą ponad 100 punktów nad drugim Anze Laniskiem.

POLECAMY TAKŻE: Trzaskowski o Marszu Niepodległości. Padły zaskakujące słowa

W dodatku forma Polaka w dalszym ciągu jest na bardzo wysokim poziomie, co udowodniły ostatnie zawody Turnieju Czterech Skoczni w Bergisel, gdzie Polak ponownie pokazał wyższość nad resztą przeciwników.

Polak w piątek będzie walczyć o to, aby zwyciężyć w TSC. Z pewnością nie będzie to takie proste. Pierwszy w tabeli turnieju jest Norweg Halvor Egner Granerud.  Skandynawski skoczek ma akrualnie 877,8 pkt. Drugi jest Dawid Kubacki z dorobkiem 854.5 pkt.

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

Polak traci do norwega 23.3 pkt. Przewaga jest spora, lecz w dalszym ciągu nie brak opinii, że Polak może zwyciężyć w TSC. Na ten temat wypowiedział się Adam Małysz. Czy Granerud może zatem być już pewny zwycięstwa?

Musiałby popełnić bardzo duży błąd, żeby stracić wygraną. Ma duży komfort, bo może sobie pozwolić na drobną pomyłkę. Taką jak w Innsbrucku. Tam jednak w drugim skoku rozwiał marzenia o pokonaniu go – stwierdził w rozmowie z Interią prezes PZN.

POLECAMY TAKŻE: Sensacyjne informacje Niemców. Takich pieniędzy zrzekł się Lewandowski

Skocznia w Bischofshofen zawsze pasowała Dawidowi. Zresztą jest on jej rekordzistą. To znaczy, że szanse – choć niewielkie – dalej są – przyznał.

Mimo wszystko Dawid Kubacki jest już dziś zwycięzcą z innego powodu. Fantastyczną wiadomość przekazała żona polskiego skoczka.

Dawid Kubacki został ojcem

W piątek 6 stycznia żona lidera Pucharu Świata za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazała radosną nowinę. Marta Kubacka poinformowała o narodzinach drugiego dziecka.

POLECAMY TAKŻE: Trener Arabii Saudyjskiej to powiedział o Polsce. Padły wspomniałe słowa

Witaj na świecie Majeczko. Dzisiaj już możesz ściskać swoje łapcie za tatę razem z nami – napisała na Instagramie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Marta Kubacka (@_marta_ku_)

Źródło: TVP Sport

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski