Gowin w PSL? Sawicki odpowiedział zdecydowanie

Marek Sawicki wypowiedział się na temat ewentualnej współpracy Polskiego Stronnictwa Ludowego z Porozumieniem Jarosława Gowina w radiu RMF FM. Pytanie na ten temat politykowi zadał prowadzący Robert Mazurek. Co dokładnie odpowiedział mu polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego?

Polecamy również: Zaskakujący apel Hartwich. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski

Jarosław Gowin w sierpniu definitywnie opuścił szeregi rządu Zjednoczonej Prawicy. Nie jest w tym przypadku żadną tajemnicą, że lider Porozumienia w ostatnich miesiącach nie mógł znaleźć konsensusu z Prawem i Sprawiedliwością. Kością niezgody  w jego relacjach z Prawem i Sprawiedliwością były przede wszystkim rozwiązania, które ma wprowadzać w życie nowy ład. Formacja Jarosława Gowina otwarcie sprzeciwiała się rozwiązaniom podatkowym, które zostały zaproponowane.

Polecamy także: Skandal w TVN. Szokujące słowa Frasyniuka o polskich żołnierzach (wideo)

Z kolei teraz formacja Gowina jest samodzielnym bytem politycznym bez żadnych powiązań koalicyjnych z innymi partiami. Mimo wszystko w tym kontekście pojawiły się już pierwsze doniesienia o ewentualnych opcjach dla byłego wicepremiera i jego formacji politycznej. Czy już niedługo zobaczymy Jarosława Gowina działającego wspólnie z Ludowcami? Na to pytanie odpowiedział Marek Sawicki z Polskiego Stronnictwa Ludowego w rozmowie z Robertem Mazurkiem w RMF FM.

Marek Sawicki o Gowinie w PSL w radiu RMF FM

Przyszłość Jarosława Gowina i jego formacji politycznej wciąż jest niepewna. Na ten moment Porozumienie oficjalnie nie współpracuje z żadną inną partią. Czy ewentualnie miejsce dla formacji byłego wicepremiera znalazłoby się u boku Polskiego Stronnictwa Ludowego? Na ten temat był pytany Marek Sawicki przez Roberta Mazurka w RMF FM.

A będzie Gowin w PSL-u?pytał Robert Mazurek.

Polecamy również: Maryla Rodowicz trafiła do szpitala. Niepokojący wpis piosenkarki

W PSL-u z pewnością nie będzie, natomiast nie ukrywałem, że nie jestem żadnym przyjacielem, zwolennikiem Gowina, ale z drugiej strony, jeśli chodzi o jego poglądy w sprawach gospodarczych, samorządowych, czy chociażby światopoglądowych, to jest mi z nim bliskoodparł Sawicki.

Mieliście Kukiza, chcecie powtórki z rozrywkidopytywał dalej Mazurek.

Polecamy także: Beata Kozidrak zatrzymana przez policję. Szokujący powód

Panie redaktorze, na Kukizie żeśmy nie stracili. Polityka to jest także pewien biznes. Jeśli w 2019 roku poszliśmy do wyborów parlamentarnych z Kukizem, to uzyskaliśmy 30 mandatów, Kukiz swoich 6, 4 z nim odeszło, 2 nadal z Polskim Stronnictwem Ludowym w ramach polskich spraw nadal współpracujeodparł poseł.

Czyli nie najgorzej wyszliście na tym dealu? – pytał dalej dziennikarz.

Uważa, że to było skuteczneodpowiedział Marek Sawicki.

Źródło: RMF FM 

Polecamy także: 

Rusin także ponownie uderza w Ogórek. Kontrowersyjny wpis celebrytki

Sikorski zaczepił Pawłowicz. Dostał szybką ripostę

Polska pogrążona także w smutku. Andrzej Duda podał przykrą wiadomość

Budka także zaczepił Kaczyńskiego. Dostał mocną odpowiedź