Legenda polskiej muzyki nie żyje. Zmarł w smutnych okolicznościach

Nie żyje Marek Żurobski, który jest uznawany za jednego z twórców nurtu disco polo. W ostatnim czasie muzyk cierpiał z powodu poważnych problemów zdrowotnych.

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

W dodatku mieszkał w schronisku dla osób bezdomnych. Mężczyzna w latach 90. robił karierę w zespole Domino, którego był wokalistą. Niestety jego życie nie było usłane różami.

Wspomniany zespół „Domino”, do którego składu należał Marek Żurobski powstał w roku 1995 w stolicy Podlasia, a więc w Białymstoku. Do ich największych hitów należą takie kawałki jak „Filmowa miłość”, „Tylko Ty”, „Złote liście” oraz „Miałaś 18 lat”.

Polecamy także: Żona polityka PiS odpowiada Ochojskiej. Napisała to wprost

Muzyk dzięki występom miał sobie kupić niewielkie mieszkanie oraz także używanego Fiata. Mimo wszystko Żurobski nie zarabiał tak wiele, jakby się to mogło wydawać. Problemem w tym aspekcie okazała się bardzo  niekorzystna umowa z wytwórnią.

Wytwórnie z nas wyciskały wszystko, co tylko mogły. Myśmy sprzedawali im prawa autorskie, a oni nam płacili jednorazowo”mówił autorce książki „Ameryka.pl. Opowieści o Polakach w USA” Dorocie Malesie.

Nie żyje Marek Żurobski

Marek Żurobski po pewnym czasie postanowił zrezygnować ze swojej kariery w Disco Polo. W 1998 roku wokalista postanowił wyjechać z Polski do Stanów Zjednoczonych. Tam jednak jego życie napotkało na bardzo poważne problemy. W 2014 roku jego zdrowie uległo pogorszeniu.

Polecamy również: Smutna wiadomość. Nie żyje znany polski aktor

Muzyk skarżył się na problemy z łydkami i ogromny ból. Wówczas wyszło na jaw, że tętnice w jego nogach są niedrożne. W tej sytuacji lekarze zdecydowali o konieczności amputowania prawej nogi w kwietniu 2016 roku. Niestety już zaledwie rok później muzyk stracił drugą nogę.

O śmierci Żurobskiego poinformował jego przyjaciel Mariusz Moroz za pośrednictwem mediów społecznościowych. Z jego wpisu wynika, że legenda Disco Polo przez ostatnie 5 lat mieszkał w schronisku dla bezdomnych.

Polecamy również: Dziennikarze TVN i GW oburzeni. W taki sposób odpowiedział im minister (wideo)

Z przykrością pragnę zawiadomić ze dzisiaj odszedł mój przyjaciel Marek Żurobski. Był jednym z pierwszych założycieli tego nurtu i grał w zespołach Mister i Domino. Rest in peace Miśku!!!!mial wracać do polski 31 maja. Autor hitów takich jak filmowa miłość tylko ty czy jesteś najpiękniejsza. Zdjęcie zrobione tydzień temu na wspólnym obiedzie. Zawiadamiam wszystkich i proszę o udostępnianie. Pozwoliłem sobie gdyż byłem jedyna osoba ktora wyznaczył do pierwszego kontaktu wyrazie czego i właśnie otrzymałem tel ze schroniska dla bezdomnych gdzie przebywał przez ostatnie 5 latnapisał Mariusz Moroz.

Źródło: Interia, Facebook

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)