Mocne słowa Bidena. To powiedział wprost na temat Putina

Joe Biden w rozmowie z dziennikarzami wypowiedział się na temat prezydenta Rosji – Władimira Putina. Pytanie dotyczyło dokładnie tego, czy aktualny prezydent Stanów Zjednoczonych uważa Putina za zbrodniarza wojennego? Co na to pytanie odpowiedział Joe Biden?

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

Wojna na Ukrainie trwa już od trzech tygodni. Działania wojenne na terytorium naszego wschodniego sąsiada rozpoczęły się 24 lutego od ataku sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej. Z tego powodu pod adresem Rosji spłynęło z całego świata wiele negatywnych komentarzy oraz także reakcji.

Polecamy także: Żona polityka PiS odpowiada Ochojskiej. Napisała to wprost

Jednymi z nich są sankcje, które mają wpłynąć na gospodarkę Rosji. Niestety mimo ich wptowadzenia wojna na Ukrainie trwa w dalszym ciągu i znacząco wpływa na życie milionów obywateli Ukrainy.

W tej sytuacji wielu obywateli naszych wschodnich sąsiadów zdecydowało się na szukanie schronienia w innych państwach. Jednym z głównych kierunków jest Polska.

Polecamy również: Smutna wiadomość. Nie żyje znany polski aktor

Od 24 lutego funkcjonariusze Straży Granicznej odprawili prawie 1,9 mln osób uciekających z Ukrainy do Polski. Są to dane ze środy 16 marca. W dodatku w kontekście Rosji mówi się coraz więcej o zbrodniach wojennych, których Rosjanie mieliby dopuszczać się na terytorium Ukrainy.

Joe Biden mocno o Putinie

Negatywnych komentarzy na temat Rosji i przede wszystkim jej władz nie brak. W ostatnim czasie media obiegło pytanie, które od dziennikarzy otrzymał prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden na temat Władimira Putina. Pytanie dotyczyło dokładnie tego, czy aktualny prezydent Stanów Zjednoczonych uważa Putina za zbrodniarza wojennego?

W pierwszej kolejności Biden odpowiedział krótkim „nie” i odwrócił się, by uścisnąć rękę gościom Białego Domu. Później jednak wrócił do dziennikarzy i powiedział: – Pytałeś mnie, czy powiedziałbym…? Och, myślę, że jest zbrodniarzem wojennym.

Polecamy również: Dziennikarze TVN i GW oburzeni. W taki sposób odpowiedział im minister (wideo)

Na słowa prezydenta miał zaregować Dmitrij Pieskow – rzecznik Kremla. Według agencji TASS, na którą powołuje Reuters – Pieskow miał określić słowa Bidena jako „nie do przyjęcia” i „niewybaczalną retoryką”.

Źródło: TVN

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)